جایزه بهترین فیلمنامه جشنواره ˝دوربان˝ به ˝گذشته˝ رسید

گردآوری توسط گروه فرهنگ و هنر ممتازنیوز

فیلم ˝گذشته˝ تازهترین ساخته ˝اصغر فرهادی˝ موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه از سی و چهارمین جشنواره فیلم ˝دوربان˝ آفریقای جنوبی شد.

به گزارش ممتاز به نقل از هنر ایران، سی و چهارمین دوره جشنواره بین المللی فیلم “دوربان” آفریقای جنوبی در حالی به کار خود پایان داد که فیلم «گذشته»، ساخته تازه اصغر فرهادی موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه این اتفاق سینمایی شد.

فیلم “گذشته” امسال در بخش رقابتی شصت‌وششمین جشنواره فیلم کن حضور داشت و توانست جایزه بهترین فیلم معنوی و همچنین بهترین بازیگر زن را برای «برنیس بژو» به ارمغان آورد و پیش از این در جشنواره‌های فیلم سیدنی و مونیخ نیز به نمایش گذاشته شده بود.

در دیگر بخش‌ها هیأت داوران جشنواره فیلم “دوربان”، فیلم “سرزمین امید” ساخته “سیون سونو” کارگردان مطرح ژاپنی را به عنوان بهترین فیلم خارجی این اتفاق سینمایی برگزیدند و جایزه بهترین کارگردانی جشنواره نیز به “خاویر دولان” کارگردان کانادایی فیلم «لورنس انی وی» رسید.

فیلم “زندان” به کارگردانی “اندرو ورسادله” در این دوره از جشنواره فیلم “دوربان”، به عنوان بهترین فیلم از کشور میزبان یعنی آفریقای جنوبی انتخاب شد.

جشنواره فیلم دوربان از ۱۸جولای آغاز به کار کرد و ۲۸ جولای به کار خود پایان داد و درمجموع ۷۴ فیلم سینمایی، ۴۸ فیلم مستند و نیز ۴۵ فیلم کوتاه در این اتفاق سینمایی به روی پرده رفتند.

پایان پیام/


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *