جایزه صلح جشنواره فیلم کودک شیکاگو به «کاغذ خروس نشان» رسید

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از سینما پرس در تاریخ سهشنبه ۱۶آبان۹۱،

سینماپرس-گروه سینما/فیلم سینمایی«کاغذ خروس نشان» در پنجمین حضور بین المللی خود، جایزه صلح «لیو اولمان» بیست و نهمین دوره برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان شیکاگو را از آن خود نمود.

به گزارش تفسیری سینماپرس به نقل از روابط عمومی موسسه رسانه های تصویری، بیست و نهمین دوره جشنواره بین المللی فیلم کودک «شیکاگو»که از روز ۵ آبان ماه در بخش های فیلم اولی ها، انیمیشن، داستانی، مستند و با نمایش آثاری از کشورهای آمریکا، آلمان، استونی، انگلستان، فنلاند، اسپانیا، هلند، ترکیه ، فرانسه ، لهستان ، ژاپن ، نروژ و… در شهر شیکاگو آمریکا فعالیت خود را آغاز نموده بود، روز پیش به کار خود پایان داد.

در این میان فیلم سینمایی «کاغذ خروس نشان» ساخته مریم میلانی به عنوان تنها نماینده کشورمان در بخش اصلی و رقابتی این جشنواره انتخاب گردیده و روز پیش در آیین اختتامیه این جشنواره توانست در بخش جوایز خاص، جایزه صلح «لیو اولمان» را به خود اختصاص دهد.

لازم به ذکر است جشنواره فیلم کودک شیکاگو، در حال حاضر تنها فستیوال فیلم کودک است که عضو آکادمی اسکار میباشد و هر ساله جایزه صلح «لیواولمان» به فیلمی اعطا می گردد که به بهترین وجه، حقوق کودکان را بر طبق اعلامیه حقوق کودکان سازمان ملل متحد به تصویر بکشاند.

فیلم کاغذ خروس نشان که عرضه بین المللی آن برعهده موسسه رسانه های تصویری می باشد، در طی دو ماه اخیر توانسته است در پنج جشنواره معتبر بین المللی حضور فعال داشته و از استقبال چشمگیر مخاطبان در این جشنواره ها برخوردار گردد.

انتهای پیام/ح.گ/ن.ف

انتهای خبر / شبکه خبری سینمای ایران/ کد خبر ۳۸۳۰۷


شبکه خبری سینمای ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *