جایگزین سایوز تا ۲۰۲۰ معرفی می‌شود/ بررسی نمونه خاک ماه توسط روسها

۲۶م دیماه به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش خبرگزاری مهر، این طرح ۷۰ میلیارد دلاری از سوی روسکاسموس ( سازمان فضایی فدرال روسیه) طرح راه اندازی یک سفر بدون سرنشین را به ماه و فراتر از آن را نیز شامل می گردد.

این درحالی است که یکی از بزرگترین اولویتهای اجرایی کردن این طرحها یافتن جایگزینی برای سایوز است که از آن به عنوان ستون فقرات سازمان فضایی روسیه یاد می گردد، چرا که سایوز از زمان ساخته شدن توسط دانشمندان پیشگام شوروی سابق در دهه ۱۹۶۰ تاکنون استفاده شده است.

درحال حاضر هم موشک و هم کپسول آن برای سفرهای دارای سرنشین انسان، راه ارتباط اصلی با ایستگاه بین المللی فضایی می باشند. یک اتفاق در اگوست سال ۲۰۱۱ در انتقال محموله به ایستگاه فضایی برای سایوز بدون سرنشین سبب تأخیر در مأموریتهای بعدی شد و واهمه ها را نسبت به ایمنی سفرهای فضایی افزایش داد.

از سال قبل، همزمان با بازنشسته شدن برنامه شاتل فضایی آمریکا، سایوز به تنها راه ارتباطی انسانها با ایستگاه بین المللی فضایی تبدیل شده است.

سازمان فضایی روسیه جزئیات بسیاری دربارهٔ طرحها پسا سایوز منتشر نکرده و حتی تاریخ دقیقی دربارهٔ احتمال سفر این وسیله نقلیه فضایی تازه ارائه نکرده است. اما روسیه همچنان تمایل دارد جایگاه خود را به عنوان یکی از بازیکنان مهم در سفرهای داری سرنشین بین المللی حفظ کند.

درحال حاضر چندین شرکت خصوصی آمریکایی روی جایگزین کوچکتری برای شاتلها کار می کنند.

سازمان فضایی روسیه همچنین اظهار داشته است که قصد دارد یک برنامه برای مطالعه جزئیات سفر به ماه اجرایی کند و یک سری مأموریتهای بدون سرنشین برای بررسی خاک آن صورت دهد.


MehrNews Rss Feed
باز بازنشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ