جای خالی وام ازدواج در بودجه سال ۹۲

۲۵فروردین۱۳،

بینا- مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارت ورزش و جوانان گفت: عدم وجود خط اعتباری خاص یکی از مشکلات اساسی پرداخت وام ازدواج است که در لایحه بودجه سال‌های قبل دیده نشده بود و امسال هم در بودجه لحاظ نشده است.
به گزارش بینا، مسعود امینی به فارس گفت: سامانه قرض‌الحسنه وام ازدواج سال قبل در بانک مرکزی راه‌اندازی شد اما مشکلی که ما در این سامانه داریم این است که متکی است به سپرده‌های قرض‌الحسنه و ردیف و خط اعتباری مشخصی ندارد.
وی ادامه داد: جوانان متقاضی وام ازدواج باید به سهولت به بانک مرکزی مراجعه کنند و بر اساس مصوبه بانک مرکزی که وام زیر ۱۰ میلیون تومان نیاز به ضامن بانکی ندارد و از محل هدفمندی یارانه هم قابل پرداخت می‌باشد باید بتوانند به راحتی وام خود را دریافت کنند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج وزارت ورزش افزود: عدم وجود خط اعتباری خاص یکی از مشکلات اساسی است که در لایحه بودجه در سال‌های قبل دیده نشده بود و در بودجه امسال هم لحاظ نشده است.
امینی ادامه داد:  وام قرض‌الحسنه ازدواج از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه پرداخت می‌شود که برائ آن موارد دیگری هم در نظر گرفته شده است از جمله کسانیکه در بازداشت می باشند و مشکلات مالی دارند، توجه به بعضی مسائل در بهزیستی و زیر مجموعه‌های کمیته امداد با اینکه در آیین‌نامه ازدواج در اولویت اول قرار دارد اما در عمل در اولویت چندم پرداخت‌ها از محل سپرده‌های قرض‌الحسنه قرار می‌گیرد و این سپرده‌ها هم منابع کمی دارند که پاسخگوی تمام این اولویت‌ها نیست.
وی در خصوص آمار وام‌های ازدواج پرداخت شده در هر سال‌ گفت: چیزی در حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در سال متقاضی وام ازدواج می باشند که سال قبل به ۹۲۳ هزار و ۱۳۳ نفر وام داده شده اما ۸۳۷ هزار و ۵۶۶ نفر پشت خط دریافت وام ازدواج ماندند.
مدیرکل دفتر برنامه ریزی ازدواج و تعالی خانواده وزارتخانه در پایان، تصریح کرد: راه حل پیشنهادی ما این است که علاوه بر منابع سپرده قرض‌الحسنه، باید خط اعتباری خاص وام ازدواج ایجاد شود و دست بانک‌های عامل را برائ پرداخت وام باز بگذاریم‌.

RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ