جدول/ خانه برای کمترین قدرت خریدها

بهمن ۱۴۰۱

هنوز در بعضی از محله‌های تهران قیمت پیشنهادی فروش واحدهای عرضه شده به بازار مسکن با قدرت خرید متقاضیان برابری می‌کند که محله باغ آذری جزو یکی از این محله‌ها است.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، به نقل از دنیای اقتصاد، در بعضی از محله‌های تهران حجم اکثر فایل‌های فروش مربوط به املاک کلنگی یا قدیمی ساخت است. در چنین محله‌هایی تعداد واحدهای نوساز انگشت شمار است. مشاوران املاکی که در این دسته از محله‌ها مشغول به فعالیت می باشند سبب فرسوده بودن بافت محله‌های مذکور را عدم نقدینگی برای ساخت و کمبود توانایی مالی خریداران عنوان می‌کنند.

فعالان بازار مسکن در محدوده خیابان خزانه بخارایی ( باغ آذری ) در این باره اظهار کردند: در این بخش از تهران به سبب وضعیت اقتصادی مالکان و خریداران واحد نوساز به ندرت در بازار فروش عرضه می‌شود، چرا که مالکانی که صاحب خانه‌های کلنگی می باشند از قدرت مالی کافی برای نوسازی برخوردار نیستند.

از طرف دیگر مشاوران املاک بر این مساله تاکید دارند به سبب اینکه رشد قیمت‌ها در این منطقه بسیار کند و از سوی دیگر خواب سرمایه طولانی است، سازنده‌ها راغب به ساخت مشارکتی با مالکان نیستند.

یکی از بنگاهداران مسکن در خیابان باغ آذری گفت: اگر ملکی نوسازی شود مالک از عرضه آن به بازار فروش اجتناب می‌کند، چراکه خود مصرف‌کننده خواهد بود. طبق گفته دلالان بازار مسکن در خزانه بخارایی قیمت پیشنهادی آپارتمان نوساز در حوالی باغ آذری متری۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *