جدول رهن و اجاره آپارتمان‌های زیر ۴۰ متر

مهدیس فرقانی

این روزها برای اجاره یک واحد مسکونی یک خوابه با متراژ ۴۰ متر مربع در تهران، طبق شواهد مسکن، متقاضیان باید حداقل ۱۷ میلیون تومان و حداکثر ۴۱ میلیون تومان در قالب رهن کامل پرداخت کنند.
با مبالغ اعلام شده مستاجران این توانایی را خواهند داشت که واحدی در حوالی میدان شاهپور یا در خیابان خواجه عبدا… را اجاره کنند.
این میزان متراژ ممکن است کمترین امکانات یا مزایا را در اختیار متقاضی قرار دهد، اما از طرف دیگر همچنین واحدهایی با امکاناتی همچون پارکینگ و انباری در بازار مسکن به مستاجران عرضه می‌شود.
جمع بندی درباره بازار اجاره واحدهای مسکونی با متراژ ۴۰ متر مربع نشان می‌دهد که اکثر مالکان واحدهای خود را به صورت رهن و اجاره به متقاضیان اجاره می‌دهند.
بازار این دسته از فایل‌های اجاره به دلیل اندازه متراژ واحدها، احتمال دارد متقاضیانی که در قالب خانواده هستند را کمتر جذب کند، مالکان در آگهی‌های خود اعلام می‌کنند که از اجاره واحدشان به افراد مجرد استقبال هم می‌کنند.
ستون امروز نبض بازار به معرفی تعدادی واحد مسکونی اجاره‌ای با متراژ ۴۰ متر مربع پرداخته که به این شرح است:
یک واحد مسکونی واقع در سبلان شمالی به علاوه انباری و پارکینگ با شرایط ۲۰ میلیون تومان ودیعه و ۱۵۰ هزار تومان اجاره به بازار اجاره معرفی شده است.
از سوی دیگر چنین متراژی در خیابان ۱۷ شهریور در میدان محلاتی، یکخوابه و به‌صورت تکواحدی که در حال حاضر تخلیه شده است با ۳ میلیون تومان ودیعه و ۵۰۰ هزار تومان اجاره ماهانه به متقاضی واگذار می‌شود.
علاوه براین ۲۳ میلیون تومان به عنوان رهن کامل یک واحد مسکونی نوساز در یکی از فرعی‌های خیابان قصرالدشت تعیین شده است. واحد مذکور تکواحدی و از انباری برخوردار است. مالک اظهار کرده است: واحدش را به خانواده یا مجرد اجاره خواهد داد.
همچنین در غرب تهران در ۳۵ متری گلستان به نقل از بنگاهداری، یک واحد یکخوابه لوکس با ۲۸ میلیون تومان رهن کامل آماده تحویل به مستاجر است و حتی مستاجر مجرد هم می‌تواند برای اجاره این واحد اقدام کند.
اجاره بهای یک واحد ۴۰ متری دیگر در خیابان سرباز که ۲ سال از عمر بنای آن می‌گذرد و از پارکینگ بهره مند است، ۱۵ میلیون تومان ودیعه با ۲۵۰ هزار تومان اجاره ماهانه در نظر گرفته شده است و در فایل اجاره ذکر شده که مالک در آپارتمان سکونت ندارد و افراد مجرد به راحتی می‌توانند برای اجاره این واحد تصمیم بگیرند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *