جدیدترین محیط‌های ارتباطی برای کاربران؛ اسکن‌ را فراموش کنید

۱۲خردادماه۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

شرکت ژاپنی فوجیتسو (Fujitsu) نسل تازهی از فن آوری محیط ارتباطی کاربر (user interface) را توسعه داده است که ابتکار ویژه‌ای هم در زمینه بصری و لمسی به کاربران می‌دهد.
مثلا می‌توانید یک سند کاغذی را زیر دستگاهتان قرار دهید، و دستگاه کاربر را قادر می‌کند که تصاویر و متون را فورا از طریق دو دوربین اسکن، انتخاب و ذخیره کند.
 
محیط ‌های ارتباطی لمسی تازه ابتکار عمل گسترده‌ای به مصرف کنده می‌دهند. شما می‌توانید با لمس رایانه اسکنی از داده‌هایتان داشته باشید. این اتفاق در حالی می‌افتد که مدارک کاغذی جای خود را به مدارک موجود در دنیای غیر مجازی می‌دهند.
 
یکی از محققان فوجیتسو می‌گوید: "فکر می‌کنم کاغذ همچنان استفاده خودش را دارد. امروز باید بین فضای دیجیتالی و یا کار با کاغذ، یکی را انتخاب کنیم. ما فکر می‌کنیم که می‌توان از مزایای هر دوی اینها بطور همزمان استفاده کرد."
 
 
این دستگاه قادر است فناوری‌های قدیمی را با دستگاه‌های مدرن، مثل تبلت و تلفن‌های هوشمند پیوند بزند.
 
فن آوری پردازش تصویری نیز می‌تواند در زمینه پزشکی مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال، با اندازه‌گیری تغییرات روشنایی از صورت یک شخص و نسبت آن با جریان خون و همچنین سنجش نبض.
 
این فن آوری می‌تواند در لپ‌تاپ‌ و تلفن‌های هوشمند نصب شود.
 
فوجیتسو قبل از ارائه این تکنولوژی، در نظر دارد این سیستم تازه و نرم افزارهای مرتبط با آن را در محیط‌های واقعی تا سال ۲۰۲۲ ارزیابی کند.

ایستنا
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *