جدیدترین موشک کروز دریایی عملیاتی می‌شود/رونمایی از دستاوردهای هواپایه

رئیس سازمان هوافضای وزارت دفاع گفت: تازهترین موشک کروز سطح به سطح به زودی رونمایی می‌شود.

به گزارش گروه وبگردیممتازنیوز، سردار سیدمهدی فرحی رئیس سازمان هوافضای وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح با اشاره به توانمندی‌های صنعت دفاعی کشور در طراحی و ساخت انواع موشکها ازجمله موشک‌های کروز، با بیان اینکه در آینده نزدیک موشک تازهی از خانواده کروزهای دریایی را رونمایی خواهیم کرد، اظهار داشت: این موشک ارتقایافته موشک‌‌های قبلی است که می‌تواند توان دفاعی ما را در نبردهای دریایی افزایش دهد.

فرحی ادامه داد: با تغییراتی که درموشکها قبلی داده شده، موشک تازه به لحاظ توانمندی و برد افزایش‌ داشته که آن را از نمونه‌های قبلی متمایز خواهد کرد.

به گزارش فارس، موشک‌های کروز ساحل به دریا و سطح به سطح با قابلیت‌های خاص خود، می‌توانند در مقابله با انواع تهدیدات، تاکتیک های خود را تغییر داده و این تغییر تاکتیک‌ها نیز در اختیار فرمانده نیرو قرار دارد.

موشک های کروز که امکان شلیک آنها از روی شناور نیز وجود دارد، می‌توانند از روی شناورهای با سرعت بالای ۳۰ نات (حدود ۶۰ کیلومتر) نیز شلیک شوند که از نمونه های قبلی در این حوزه می توان به موشک های کروز ظفر، نصر، نور، قادر اشاره کرد.

رییس سازمان هوافضای وزارت دفاع در بخش دیگری از این گفتگو با اشاره به ۲۹ فروردین ماه (روز ارتش) خاطرنشان کرد: در این روز ۴ دستاورد تازه هواپایه نیز رونمایی خواهد شد.

فرحی افزود: همچنین در سال تازه، دستاوردهایی در حوزه موشک‌های بالستیک، کروز و ضدزره خواهیم داشت که این دستارودها نیز در موقع خودشان به نمایش در خواهند آمد.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ