جریمه پلکانی مالیات برای واحدهای بدون پروانه

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس شورای اصناف کشور از جریمه پلکانی مالیات برای واحدهای بدون پروانه خبر داد و گفت : اگر واحدهای بدون پروانه اقدام به دریافت پروانه نکنند، در سال اول ۵۰ درصد، در سال دوم ۷۰ درصد و در سال سوم با ۱۰۰ درصد افزایش مالیات و بهای آب و برق و گاز مواجه می‌شوند.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران قاسم نوده فراهانی در حاشیه دومین نمایشگاه و جشنواره فروش مبلمان منزل و دکوراسیون اظهار داشت: باید دولت از تولید‌کنندگان داخلی حمایت لازم را داشته باشد، به نحوی که شاهد هستیم، بعضی از تولید‌کننده‌ها در تأمین مواد اولیه با مشکلاتی مواجه می باشند که این مشکل به دست دولت می‌تواند حل شود.

وی با تأکید بر اینکه در حال حاضر نرخ سود بانکی بسیار بالا است و تولید‌کنندگان باید قدرت رقابت با محصولات خارجی را داشته باشند، گفت: در حال حاضر واردات مبلمان خارجی به کشور صورت نمی‌گیرد و تولید‌کنندگان داخلی ثابت کرده‌اند که کیفیت تولیدات داخلی فراتر از بعضی محصولات خارجی است.

نوده فراهانی همچنین از ضرورت ایجاد مکانی برای نمایشگاه دائمی اصناف خبر داد و گفت: اصناف و مجامع صنفی این آمادگی را دارند، تا اگر دولت زمین مناسبی در اختیار آنها قرار دهد محلی را به عنوان نمایشگاه دائمی ایجاد کنند تا در ۳ مقطع سال یعنی نمایشگاه‌های پاییزه، نمایشگاه‌های بهاره و نمایشگاه پیش از آغاز ماه مبارک رمضان اقدام به عرضه مستقیم کالا کنند و در بقیه ایام نیز نمایشگاه تخصصی اصناف در این مکان‌ها برگزار شود.

نوده فراهانی در خصوص قانون نظام صنفی گفت: اصلاحیه این قانون به تصویب رسیده است ، اما آئین‌نامه و برنامه‌های آن در حال تدوین است.

در این نمایشگاه ۱۸۰ شرکت تولید‌کننده مبلمان در فضای مفید ۱۲ هزار متر مربع و فضای غیرمفید ۴ هزار متر مربع حضور دارد.

دومین نمایشگاه و جشنواره فروش مبلمان منزل و دکوراسیون ۲۶ آذر افتتاح و تا اول دی ماه در مصلای بزرگ امام خمینی توسط تولید‌کنندگان داخلی ادامه خواهد داشت.

ساعت بازدید برای عموم مردم از ۱۰ صبح تا ۲۱ خواهد بود .


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.