جریمه ۲ هزار میلیاردی خودرو سازان

۲۷م اسفند ،

جریمه ۲ هزار میلیاردی خودرو سازان

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور از محکومیت بالغ بر ۲ هزار میلیاردی خودرو سازان خبر داد.

به گزارش ممتازنیوز به نقل از عصرخودرو به نقل ازممتازنیوز، دکتر مژدهی در جمع خبرنگاران گفت : با توجه به تحریم های سنگین و استکبار جهانی و افزایش بی رویه نرخ ارز گلایه ها و ایرا‌دهایی به سازمان تعزیرات شد و مردم توقع بیشتری از حضور تعزیرات در ناآرامی بازار را داشتند.

 

*با ارز مرجع مشکلات  افزایش یافت

 

وی در ادامه افزود: از زمانی که ارز به صورت مرجع شده مشکلاتی را به بار آورده که مهمترین آن افزایش تخلفات بوده چرا که در بازار فروشندگان کالا را با نرخ مرجع خریداری می نمایند اما آن را با نرخ آزاد به فروش می رساندند.

 

مژدهی اظهار داشت: عملکرد ۱۱ ماهه سازمان به نسبت سال قبل نشان می دهد که رسیدگی به پرونده های کیفی در اولویت بوده این در حالی است که ۱۹ درصد افزایش ۸ درصد افزایش پرونده های مختومه ، ۸ درصد افزایش محکومیت ۵۸ درصد افزایش میزان وصولی تخلفات داشتیم.  

 

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی کشور اذعان کرد: در برگزاری گشت های سیار ۶ هزار و ۲۶۰ واحد در محل منجر به پلمپ شده و نصب پارچه صورت گرفته است در ضمن درصورت ۳ بار تخلف در یک سال از یک واحد صنفی و غیر صنفی با نصب پارچه واحد پلمپ می گردد.

 

* افزایش ۷۷ درصدی گشت های سیار

 

وی در ادامه بیان کرد: در ۱۱ ماهه اول سال ۹۰ بالغ بر ۳۴۹ هزار گشت صورت گرفت و در سال ۹۱ این رقم به بالغ بر ۶۱۸ هزار گشت رسیده که این حکایت از افزایش ۷۷ درصدی گشت های سیار است.

 

* محکومیت ۲ میلیاردی خودرو سازان

 

مژدهی در خاتمه اظهار داشت : ۹۱ فقره پرونده برائ خودرو سازان تشکیل شده که ۴۸ فقره منجر به صدور حکم شده ،۵ فقره منجر به حکم برائت و ۴۱ فقره در حال رسیدگی است و در مجموع ۴۸ فقره پرونده ی خودرو سازان که منجر به صدور حکم شده در مجموع بالغ بر ۲ هزار ۸۴۴ میلیارد ریال جریمه در حق دولت است.

دوشنبه ۲۸ اسفند   ۰:۱۰

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ