جزئیات سنوات تحصیلی دانش آموزان

جام جم آنلاین: حداکثر مهلت مجاز برای برخورداری از معافیت تحصیلی برای دانش آموزان تا پایان ۲۰ سالگی می باشد.

به گزارش روز شنبه جام جم آنلاین به نقل از اداره اجتماعی سازمان وظیفه عمومی، معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در خصوص سنوات مجاز تحصیل در مقطع متوسطه گفت : برابر قانون خدمت وظیفه عمومی حداکثر مهلت مجاز برای برخورداری از معافیت تحصیلی برای  دانش آموزان تا پایان ۲۰ سالگی آنان می باشد. لیکن به منظور فراهم آوردن شرایط مناسب برای تحصیل مشمولانی که براساس قانون قبل برای خود برنامه ریزی کرده بودند تسهیلاتی پیش بینی شده است.

وی افزود: براساس تصمیمات اتخاذ شده مشمولانی که در مهر ماه سال ۹۱ در پایه های دوم متوسطه و بالاتر به تحصیل اشتغال می یابند متناسب با رشته های تحصیلی، برای رشته های کارودانش و فنی – حرفه ای حداکثر تا پایان ۲۲ سالگی و برای رشته های نظری که دارای دوره  پیش دانشگاهی هستند حداکثر تا پایان ۲۴ سالگی می توانند به تحصیل ادامه دهند.

سرهنگ محمدرضا اکبر حلوایی در خصوص مشمولانی که از مهر ماه سال ۹۱ در پایه اول متوسطه به تحصیل اشتغال می یابند نیز اظهارداشت: اینگونه مشمولان حداکثر تا پایان ۲۰سالگی مجاز به تحصیل هستند و پس از آن در مهلت یکساله معرفی خود به وظیفه عمومی قرار می گیرند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا تصریح کرد: به منظور مساعدت برای فراغت از تحصیل مشمولان دانش آموز، برابر هماهنگی بعمل آمده با وزارت آموزش و پرورش، مشمولانی که در زمانهای تعیین شده موفق به فراغت از تحصیل نشده اند می توانند در مهلت یکساله معرفی خود به وظیفه عمومی، بدون بهره مندی از معافیت تحصیلی به تحصیل ادامه دهند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.