جزئیات‌ دستبرد مسلحانه به خودروی‌ حمل پول

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از بینا در تاریخ ۴شنبه ۱۰م آبان ۹۱،

بینا- دادستان عمومی و انقلاب اصفهان گفت: تجسسهای گسترده ای برای شناسایی و دستگیری سارقان مسلح خودروی حمل پول آغاز شده است.
ساعت ۱۳ روز دوشنبه خودروی حمل پول در مقابل بانک صادرات خیابان بلال اصفهان هدف سرقت سه سارق مسلح قرار گرفت. سارقان هنگام خروج نگهبان پول از بانک با شلیک گلوله وی را از ناحیه کتف مجروح نمودند.
دزدان مسلح سپس با تهدید، خودروی حمل پول و سرنشینان آن را با خود برده و پس از ۲۰ دقیقه در خیابان جی سرنشینان و خودرو را رها نموده و با سرقت پولهای موجود در خودرو متواری شدند.
در جریان این اتفاق یکی از ماموران محافظ هدف گلوله قرار گرفت که بلافاصله به اتاق عمل منتقل شد.
یکی از شاهدان ماجرا گفت: سارقان مسلح با یکدستگاه خودرو و موتوسیکلت خود را به محل سرقت ررسانده و با تهدید و تیراندازی خودروی حمل پول را به سرقت بردند. در آن زمان هیچ ماموری در محل حضور نداشت و پس از فرار سارقان اولین گشت پلیس خود را به محل سرقت رساند.
وی افزود: این سرقت بسیار سریع انجام شد و به احتمال قوی سارقان نقابدار از پیش این برنامه را تمرین نموده بودند.
یکی دیگر از شاهدان نیز گفت: وقتی سارقان آغاز به تیراندازی نمودند کسی نتوانست به آنها نزدیک شود زیرا آنها هر کسی که سد راه آنها می شد را می زدند.
محمدرضا حبیبی – دادستان عمومی و انقلاب اصفهان – درباره آخرین وضعیت این پرونده گفت: تحقیقات برای شناسایی و دستگیری سارقان مسلح از سوی ماموران ادامه دارد و با توجه به اینکه پرونده در مرحله تحقیقات است نمی توان به جزئیات آن اشاره نمود.
وی در خصوص وضعیت مجروح این اتفاق نیز گفت: مامور محافظ بانک سریع تحت عمل جراحی قرار گرفت و پزشکان وضعیت او را رضایت بخش اعلام نمودند.
دادستان عمومی و انقلاب اصفهان درباره ارتباط سرقت مسلحانه خودروی حمل پول و طلافروشی در خیابان کاوه وملت نیز گفت: تاکنون هیچ سببی که این دو سرقت از سوی یک گروه صورت گرفته باشد کشف نشده است.
بر اساس این گزارش تفسیری، اواخر مهر امسال نیز دو سارق مسلح با شکستن شیشه یک طلافروشی در خیابان کاوه اصفهان در کمتر از ۴۳ ثانیه به آنجا دستبرد زدند.
اسفند ماه سال پیش نیز سه سارق نقابدار وارد یک مغازه طلافروشی در خیابان ملت اصفهان شدند. دزدان که مسلح به اسلحه های کلاش و کلت بودند با تهدید دو مرد طلا فروش از آنها خواستند هر چه طلا در مغازه دارند در کیف آنان بریزند.  سارقان مسلح وقتی با مقاومت دو برادر طلافروش روبرو شدند به سوی آنها تیراندازی نموده و بدون سرقت از محل گریختند.
در جریان این تیراندازی برادر کوچکتر که ۲۸ سال سن داشت بر اثر شدت جراحات جان سپرد و برادر ۳۸ ساله نیز بلافاصله به بیمارستان منتقل شد که او نیز در آنجا جان باخت.
راز این سه سرقت در حالی هنوز فاش نشده که کارآگاهان پلیس آگاهی اصفهان کشف بزرگترین شبکه سرقت مسلحانه را در کارنامه خود دارند. از سوی دیگر افزایش این سرقت ها در سطح شهر سبب ایجاد وحشت در میان اهالی شده و آنها خواستار مجازات سنگین برای این قانون شکنان می باشند.

RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *