جزئیات اقساط وام ۳۵ میلیونی مسکن

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان اینکه با افزایش تسهیلات از ۲۰ به ۳۵ میلیون تومان رونق مسکن به‌ویژه در شهرستان‌ها افزایش می‌یابد، گفت: تسهیلات گیرندگان می‌توانند قسط‌ها را پلکانی یا یکسان پرداخت کنند.
به گزارش ممتاز ؛ نادر قاسمی گفت: دریافت‌کنندگان تسهیلات می‌توانند اقساط را به دو صورت پلکانی و همچنین یکسان پرداخت کنند هر چند اغلب تمایل دارند اقساط را به‌طور پلکانی بازگردانند.
وی گفت: در سال اول مبلغ قسط ۶۱۵ هزار تومان، سال دوم ۶۴۶ و سال سوم ۶۷۸ هزار تومان است که تا ۱۲ سال ادامه می‌یابد و در سال دوازدهم به یک میلیون تومان می‌رسد، اما اگر با مبالغ یکسان پرداخت شود از ۷۵۰ هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۱۲ سال ادامه خواهد داشت. مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن دربارهٔ پرداخت اقساط تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی هم گفت: اقساط در این بخش به صورت پلکانی از ۴۳۵ هزار تومان در سال اول آغاز می‌شود و در ادامه به ۴۵۰، ۴۷۰، ۴۹۰ و در نهایت به ۷۰۰ هزار تومان در سال دوازدهم می‌رسد، اما مبلغ یکسان پرداختی ۵۲۵ هزار تومان در ۱۲ سال است. وی افزود: در سال‌هایی که سقف ۲۰ میلیون تومانی وام مسکن افزایش نداشته، قیمت خانه چند برابر شده است.
قاسمی با بیان اینکه بانک مسکن در بخش مسکن فقط هشت تا ۱۰ درصد اثر‌گذار است، گفت: بقیه تاثیر‌پذیری مسکن خارج از بانک مسکن است؛ بنابراین افزایش تسهیلات از طریق اوراق سبب نگرانی نمی‌شود و به رونق بازار مسکن نیز کمک خواهد کرد.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به سقف ۳۵ میلیون تومانی تسهیلات تصریح کرد: مجموع دریافتی از طریق حساب صندوق و اوراق مشارکت همین ۳۵ میلیون تومان است و بیشتر نخواهد شد و اگر فردی ۱۰ میلیون تومان حساب صندوق دارد می‌تواند با خرید ۲۵ میلیون تومان اوراق امتیاز تسهیلات مسکن از فرابورس در مجموع ۳۵ میلیون تسهیلات دریافت کند.
قاسمی همچنین گفت: سقف تسهیلات تعهدی افزایش نمی‌یابد. وی در باره دریافت وام حداکثر ۵۰ میلیونی زوجین نیز گفت: ممکن است یکی از زوجین ۳۰ میلیون تومان حساب صندوق داشته باشد که باید این حساب با زوج دیگر مشترک شود و ۲۰ میلیون تومان دریافت کند یا اینکه ۳۵ میلیون تومان در حساب جوانان داشته باشد که باز هم با زوج دیگر مشترک می‌شود و با دریافت ۱۵ میلیون تومان دیگر در مجموع ۵۰ میلیون تسهیلات پرداخت خواهد شد.
مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن ادامه داد: اگر زوجین برای تامین خانه به منابع نیاز داشته باشند، این امکان وجود دارد که با دریافت ۱۰ میلیون تومان جعاله در مجموع ۶۰ میلیون تسهیلات دریافت کنند.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.