جزئیات بازنگری در ارزیابی کیفی خودروها

گردآوری توسط گروه خودرو ممتازنیوز

 جزئیات بازنگری در ارزیابی کیفی خودروها

جزئیات بازنگری در ارزیابی کیفی خودروها

پرشین خودرو: معاون مهندسی خدمات خودرو شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد، با تشریح جزئیات طرح بازنگری در ارزیابی کیفی خودروها گفت: با اجرای دستورالعمل جدید، نمره کیفی‌خودروها افزایش خواهد یافت که این موضوع در فرمول قیمت‌گذاری خودروها موثر است.

به گزارش ممتازنیوز، اشکان گلپایگانی در مورد بازنگری در نحوه ارزیابی کیفی خودروها به منظور تجدید نظر در فرمول قیمت‌گذاری خودرو، اظهار کرد: دستورالعمل ارزیابی کیفی خودروها مورد بازنگری قرار گرفته و ویرایش نهایی آن در شورای سیاست‌گذاری خودرو مورد بررسی قرار می‌گیرد.
وی ادامه داد: این بازنگری بر اساس جدیدترین معیارهای بین‌المللی صورت گرفته و تغییراتی در ارتباط با ارزشیابی محصول مد نظر بوده است.
گلپایگانی تصریح کرد: با توجه به اینکه معیار تعیین نمره منفی خودروها تغییر می‌کند، در نتیجه تغییرات قابل توجهی در نمره منفی خودرو‌ها اتفاق خواهد افتاد.
وی توضیح داد: معیار نمره‌ها، انتخاب برخی عیوب و رشد مجاز برخی عیوب از جمله مواردی است که در دستورالعمل جدید ارزیابی کیفی خودروها مورد توجه قرار گرفته است.
به گفته معاون خودرو شرکت بازرسی کیفیت، با توجه به اینکه تغییرات قابل توجهی در معیار ارزیابی کیفی خودروها اعمال می‌شود، نمره منفی برخی خودروها نیز افزایش خواهد یافت. در فرمول قیمت‌گذاری خودروها که توسط شورای رقابت مصوب شده، نمره کیفی خودروها به عنوان یک آیتم در کنار تورم بخشی و هزینه‌های تولید خودرو مطرح است.
به گزارش فارس، نرخ تورم بخشی توسط بانک مرکزی و نمره کیفی خودروها توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد تعیین می‌شود.


پرشین خودرو |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *