جزئیات برنامه‌های نشست مشترک دولت و مجلس در ۲۲ تیرماه/ تندروها به رابطه دو قوه خدشه وارد نکنند

گردآوری شده توسط گروه سیاسی ممتاز نیوز:

معاون تطبیقی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور، جزئیات برنامه‌های نشست مشترک دولت و مجلس که ۲۲ تیرماه برگزار می‌شود را تشریح کرد.

“محمدرضا خباز” معاون تطبیقی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور در گفتگو با خبرنگار دولت باشگاه خبرنگاران با اشاره به نشست مشترک دولت و مجلس که ۲۲ تیرماه سال جاری برگزار خواهد شد، گفت: برگزاری این نشست به نوعی یک دید و بازدید بین دولت و مجلس است. 

وی در ادامه و در تشریح جزئیات این نشست افزود: با توجه به اینکه جلسه قبل از افطار برگزار خواهد شد، به طور حتم فرصت سخن‌گفتن برای همه نمایندگان وجود نخواهد داشت همانطور در اولین نشست مشترک دولت و مجلس نیز شاهد بودیم که وقت برای صحبت همه نمایندگان وجود نداشت.
 
معاون تطبیقی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور خاطرنشان کرد: در این نشست در ابتدا معاون پارلمانی دولت، مطابق سنوات گذشته پیام خیرمقدم قوه مجریه را به نمایندگان مجلس ابلاغ و سپس رئیس مجلس شورای اسلامی سخنرانی خواهد کرد.
 
وی تصریح کرد: در پایان این نشست، رئیس‌جمهور گزارش جامعی را در راستای تعامل میان دولت و مجلس به نمایندگان مجلس و اعضای دولت ارائه خواهد داد.
 
خباز همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش درباره سطح تعامل دولت یازدهم با مجلس شورای اسلامی گفت: تعامل میان دولت و مجلس به مصداق دو بال یک پرنده است و از آنجا که پرنده با یک بال نمی‌تواند حرکت کند، لذا بارز است که این دو نهاد مهم باید در همه ابعاد با یکدیگر هماهنگ و در تعامل باشند. 

وی خاطرنشان کرد: میان دولت و مجلس فعلی نسبت به دولت گذشته تعامل خوبی وجود دارد اما متأسفانه بعضی تندروی‌ها سبب می‌شود که در برخی موارد به رابطه حسنه مجلس و دولت خدشه وارد شود از این رو هیئت رئیسه خانه ملت در این راستا باید دقت نظر بیشتری مبذول دارد. 

معاون تطبیقی معاونت پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه دولت و مجلس باید هرچه بیشتر در جهت حفظ منافع ملی کشور گام بردارند، تأکید کرد: در مقایسه با دولت گذشته، تعامل میان دولت و مجلس بسیار خوب است ولی به طور حتم انتظار می‌رود مجلس شورای اسلامی در این تعامل دو سویه با رویه بهتری وارد عمل شود.  

انتهای پیام/  


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *