جزئیات تصمیمات تازه نفتی در وین/ رد کناره‌گیری ایران از دبیرکلی اوپک

۲۳م آذر ،

وزیر نفت در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ایران از نامزدی دبیرکلی اوپک به نفع نامزد عراق انصراف داده است؟ گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و ایران کماکان به رقابت خود با عراق وعربستان ادامه می دهد.

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

وزیر نفت با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران به هیچ وجه از دبیر کلی اوپک انصراف نداده است، آخرین تصمیم گیری های انجام شده در نشست وین را تشریح کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از مهر، رستم قاسمی امروز در جمع خبرنگاران دربارهٔ آخرین تصمیم گیری های انجام گرفته در یکصد و شصت و دومین اجلاس کشورهای عضو اوپک، گفت: در این نشست تخصصی کار بر روی دو موضوع اساسی انتخاب دبیرکل تازه اوپک و تعیین سقف تولید نفت این سازمان از مهمترین محورهای برگزاری این نشست در وین بود.

وزیر نفت با اعلام اینکه در این نشست آخرین وضعیت رشد اقتصادی کشورهای عضو اتحادیه اروپا ژاپن  و بعضی از  کشورهای بزرگ مصرف کننده نفت جهان مورد برسی قرار گرفت، تصریح کرد: با ارزیابی تمامی جوانب اعضای اوپک بر روی تثبیت سقف ۳۰ میلیون بشکه ای تولید نفت این سازمان به توافق رسیدند.

این عضو کابینه دولت دهم همچنین در پاسخ به مهر در خصوص انتخابات دبیرکل تازه اوپک، توصیخ داد: تا پیش از برگزاری این اجلاس ۳ کشور ایران، عراق و عربستان برای دبیرکلی اوپک نامزدهایی را معرفی کرده بودند.

وی با یاد آوری اینکه پشت درب های بسته اعضای اوپک بر روی انتخاب دبیرکل تازه به اجماع تازهی دست نیافتند، تاکیدکرد: بر این اساس، با موافقت کل اعضا مقرر شد دبیر کل فعلی اوپک تا سال آینده در مسئولیت خود ابقا شود.

وزیر نفت در پاسخ به سوالی دیگر مبنی بر اینکه آیا ایران از نامزدی دبیرکلی اوپک به نفع نامزد عراق انصراف داده است؟ گفت: این موضوع به هیچ وجه صحت ندارد و ایران کماکان به رقابت خود با عراق وعربستان ادامه می دهد.

قاسمی در پایان با یادآوری اینکه کاندیدای فعلی ایران برای دبیرکلی اوپک از هر نظر شایسته است، خاطرنشان کرد: مقرر شد یک تیم بی طرف وضعیت صلاحیت و دبیرکلی اوپک را انجام دهد.


خبرگزاری انتخاب |
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *