جزئیات تعرفه “واردات” لوازم الکترونیکی در سال ۹۳

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

تعرفه واردات عمده کالاها و لوازم الکترونیکی نسبت به سال قبل ثابت مانده اما تعرفه واردات لامپ‌های کم مصرف کاهش یافته است.

به گزارش ممتاز به نقل از گروه بازار باشگاه خبرنگاران، براساس جداول تعرفه‌های گمرکی انتشار یافته از سوی سازمان توسعه تجارت تعرفه واردات عمده کالاهای الکترونیکی نظیر سینمای خانگی، آبگرمکن، سشوار، اتو، مایکرویو و دستگاه چای‌ساز نسبت به سال قبل ثابت و تغییری نکرده است.
 
براین اساس تعرفه واردات سینمای خانگی برای امسال ۲۶ درصد بوده و نسبت به سال قبل تغییری نداشته است. تعرفه واردات سی.دی.رم‌ و دی.وی.دی‌.رام‌ نیز ۵۵ درصد بوده و نسبت به سال قبل تغییری نداشته است.
 
تعرفه ال.سی.دی‌های ۱۴ تا ۲۴ اینچ نیز نسبت به سال قبل ثابت مانده و تعرفه آن همان ۲۶ درصد است. همچنین نعرفه واردات تابلوهای ال.ای.دی با تعرفه ۲۲ درصد نسبت به سال قبل تغییری نکرده است.
 
از این میان تعرفه کالاهای دیگر نظیر ریش تراش با تعرفه وارداتی ۱۰ درصد، آبگرمکن با تعرفه وارداتی ۵۵ درصد، سشوار با تعرفه وارداتی ۳۲ درصد، اتو با تعرفه وارداتی ۲۲ درصد، مایکرویو با تعرفه ۵۵ درصد، چای ساز با تعرفه ۴۰ درصد، آیفون با تعرفه ۵۵ درصد و آنتن‌های تلویزیون با تعرفه ۳۲ درصد نسبت به سال قبل تغییری نکرده است.
 
اما در این میان کالاهایی نظیر دوربین های تلویزیونی، دوربین‌های دیجیتال، دوربین‌های ضبط ویدئویی با تعرفه چهار درصد وارد می گردد این درحالی است که رقم تعرفه آن‌ها در سال قبل دو درصد بوده است.
 
همچنین تعرفه واردات لامپ‌های کم مصرف در سال جاری ۳۲ درصد تعیین شده که مقایسه با تعرفه وارداتی این لامپ‌ها نسبت به سال قبل روند کاهشی داشته است. لامپ‌های کم مصرف سال قبل با تعرفه ۴۰ درصد وارد می شدند. تعرفه واردات لامپ‌های کم مصرف بدون بالاست نیز نسبت به سال قبل ثابت و همچنان با تعرفه ۱۰ درصد وارد می‌شود.

انتهای پیام/

منبع:ایسنا


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ