جزئیات توافق یک‌ میلیون ‌دلاری بندر با موساد دربارهٔ ایران/ ویروسی مخرب‌تر از استاکس‌نت در راه است

یکی از طرح‌های پیشنهادی در جلسه نمایندگان عربستان و رژیم ‌صهیونیستی که توسط نمایندگان موساد مطرح شد، تولید بدافزاری مخرب‌تر از «استاکس‌نت» جهت آلوده‌سازی و تخریب تأسیسات هسته‌ای و جاسوسی از نیروگاه‌های ایران بوده است.

به گزارش گروه وبگردی ممتاز نیوز، پس از ناکامی عربستان سعودی و اسرائیل در به شکست کشاندن مذاکرات و عدم توافقات ۱+۵ با تیم مذاکره کننده جمهوری اسلامی ایران، نمایندگان «بندر بن سلطان» رئیس دستگاه اطلاعات خارجی عربستان سعودی و نمایندگان «تامیر پاردو» رئیس سازمان جاسوسی موساد به منظور افزایش همکاری‌های دو جانبه در «وین» پایتخت اتریش گرد هم آمدند. بدافزاری مخرب‌تر از استاکس نت در راه است

در این جلسه که در تاریخ ۲۴ نوامبر ۲۰۲۲ برگزار شد، هر دو طرف طرح‌ها و برنامه‌هایی جهت تقویت همکاری‌های دو جانبه در زمینه‌های اطلاعاتی، جاسوسی و تخریبی علیه ایران ارائه کردند.

یکی از مهمترین طرح‌های پیشنهادی در این جلسه که توسط نمایندگان موساد مطرح شد، تولید بدافزاری مخرب‌تر از «استاکس‌نت» جهت آلوده سازی و تخریب تأسیسات هسته‌ای و جاسوسی از نیروگاه‌های ایران بود که علیرغم زمان و هزینه بالا مورد استقبال سعودی‌ها مواجه شد و به تصویب رسید.

تأمین هزینه یک میلیون دلاری توسط سعودی

هزینه برآورد شده این طرح مبلغی بالغ بر یک میلیون دلار می‌باشد که در این جلسه مقرر شد سعودی‌ها هزینه های آن را تأمین کنند.

اخیراً بندر بن سلطان با تامیر پاردو در یکی از هتل‌های شهر العقبه در اردن دیداری داشتند که این امر خشم ولیعهد عربستان را به دنبال داشته است.

رویکرد تازه آمریکا نسبت به حل بحران سوریه و مسئله هسته‌ای ایران اعتراض شدید سعودی ها را در بر داشت. در همین راستا بندر بن سلطان رئیس دستگاه اطلاعات خارجی این کشور که جهت از بین بردن محور مقاومت در سوریه و ترغیب آمریکا به جنگ علیه این کشور از یک سو و خوش رقصی‌های متنوع به منظور ایجاد مشکل در پرونده هسته‌ای ایران از دیگر سو، از هیچ تلاشی فرو گذار نکرده، خود را بازنده‌ای بزرگ در این میدان دید تا جایی که این رسوایی و شکست را تاب نیاورد و با بیان اظهاراتی تند این تغییر روند را نوعی خیانت بر شمرد.

اقدامات و اظهارات منفی بندر بن سلطان واکنش جدی دستگاه سیاست خارجی آمریکا را برانگیخت که اوج این واکنش‌ها در سفر اخیر جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به ریاض کاملاً مشهود بود.

از جمله واکنش های آمریکا به این اظهارات توقف همکاری سازمان اطلاعات آمریکا (سیا) با دستگاه اطلاعاتی عربستان می باشد و همچنین وزیر خارجه آمریکا خواستار کنار گذاشتن بندر بن سلطان شده بود.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *