جزئیات دیدار احمدی نژاد و مرسی/ دیدار دوستانه بود

به گزارش خبرگزاری مهر، حسین امیرعبداللهیان در گفتگویی با این شبکه درباره اجلاس سران کشورهای عضو جنبش غیرمتعهدها به تشریح برنامه های صبح این اجلاس و سخنان آیت الله سید علی خامنه ای رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران در افتتاحیه این اجلاس اشاره کرد و درباره دیدار محمد مرسی و محمود احمدی نژاد روسای جمهور مصر و ایران که گفته می شود بیش از یک ساعت به طول انجامید گفت: دیدار مرسی و احمدی نژاد در فضایی دوستانه برگزار شد و دو طرف در این دیدار به اهداف جنبش غیرمتعهدها و دغدغه های خود و نیز مسائل جهان اسلام پرداختند و در این باره تبادل نظر کردند. این دیدار بسیار دوستانه بود و طی آن احمدی نژاد ریاست جمهوری مرسی را به وی تبریک گفت و مرسی نیز در مقابل ریاست ایران بر جنبش غیرمتعهدها را فرصتی برای این جنبش دانست.

وی درباره طرح مسئله ارتقای سطح دیپلماتیک دو کشور در قاهره و تهران در این دیدار گفت: این مسئله در سطح وزرا مطرح و بررسی شد ولی روسای جمهور دو کشور در دیدار خود بر اهداف جنبش غیرمتعهدها و دیگر موضوعات منطقه ای تاکید کردند.

عبداللهیان درباره طرح های ایران و مصر برای حل بحران سوریه گفت: طرح های ایران و مصر برای حل بحران سوریه بر حل مسالمت آمیز این بحران و جلوگیری از دخالت خارجی و رد هرگونه خشونت و حمایت از گفتگوهای ملی تاکید می کنند. هیچ اختلاف محتوایی بین طرح های پیشنهادی ایران و مصر وجود ندارد و ما تاکید کردیم که راه حل های سیاسی می تواند به حل مسالمت آمیز بحران منجر شود. ایران از ابتدا از پیشنهاد مرسی حمایت کرده است.
 


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *