جزئیات ذخیره کالاهای اساسی در بنادر

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی موجودی کالاهای اساسی در انبارهای بنادر و شناورهای منتظر در پای اسکله و لنگرگاه را اعلام کرد.

جزئیات ذخیره کالاهای اساسی در بنادر

به گزارش ممتاز نیوز، روانبخش بهزادیان درباره آخرین وضعیت موجودی کالاهای اساسی در بنادر گفت: تا پایان امروز ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۱، ۴ میلیون و ۲۶۹ هزار و ۷۹۷ تن انواع کالای اساسی شامل گندم، ذرت، جو، سویا، برنج، شکر، روغن خام و دانه‌های روغنی در بنادر کشور موجود است.

وی افزود: این رقم مجموع کالاهای اساسی در انبارهای بندری، شناورهای پای اسکله و محموله کشتی‌های منتظر در لنگرگاه می‌شود.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: در بندر امیرآباد تاکنون ۵۶ دستگاه کامیون حامل کالاهای اساسی به وزن هزار و ۸۴ تن خارج شده است. همچنین ۲۸ هزار و ۹۹۳ تن گندم، ۱۵۷ هزار و ۶۰۷ تن ذرت، ۴۶ هزار و ۳۳۳ تن جو، ۱۴۳ تن سویا و ۴۶ هزار و ۶۹۶ تن روغن خام در این بندر موجود است که مجموع آن به ۲۷۹ هزار و ۷۷۲ تن انواع کالاهای اساسی می‌رسد.

بهزادیان گفت: در بندر نوشهر تاکنون ۳ دستگاه کامیون به وزن ۵۴ تن کالای اساسی خارج شده؛ ضمن اینکه ۱۱۵ هزار و ۵۴۲ تن ذرت، ۱۷ هزار و ۶۷۱ تن جو و ۹ هزار و ۹۹۴ تن روغن خام و مجموعاً ۱۴۳ هزار و ۲۰۷ تن کالای اساسی در این بندر وجود دارد.

این مقام مسئول در سازمان بنادر یادآور شد: در بندر انزلی ۲۰ کامیون به وزن ۴۱۰ تن کالای اساسی خارج شده و ۱۰ هزار و ۸۲۱ تن گندم، ۱۵ هزار و ۱۲۹ تن ذرت، ۳۲ هزار و ۹۸۸ تن جو، ۶۸ تن برنج و ۲۲ تن دانه‌های روغنی موجودی داریم که مجموع آن به ۵۹ هزار و ۲۸ تن می‌رسد.

وی در خصوص بندر امام خمینی تصریح کرد: از این بندر تاکنون هزار و ۵۹۶ دستگاه کامیون به وزن ۳۶ هزار و ۷۰۸ تن و ۱۰۳ دستگاه واگن کالای اساسی به وزن ۵ هزار و ۶۶۵ تن خارج شده است.

مدیرکل امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: در بندر امام خمینی ۲۱۳ هزار و ۹۷۷ تن گندم، یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۰۸ تن ذرت، ۷۱ هزار و ۱۹۰ تن جو، ۷۷ هزار و ۳۲۶ تن سویا، هزار و ۱۹۱ تن برنج، ۳ هزار و ۳۶۷ تن شکر، ۱۵۳ هزار و ۱۸۳ تن روغن خام ۲۷۶ هزار و ۴۰۹ تن دانه‌های روغنی انبار شده است که مجموع آن به ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۵۱ تن می‌رسد.

وی در مورد موجودی کالاهای اساسی بندر شهید رجایی بیان کرد: تاکنون ۲۸۳ دستگاه کامیون به وزن ۷ هزار و ۳۸۷ تن کالای اساسی خارج شده؛ همچنین ۲۱۳ هزار و ۹۷۷ تن گندم، یک میلیون و ۴۹۹ هزار و ۹۰۸ تن ذرت، ۷۱ هزار و ۱۹۰ تن جو، هزار و ۱۹۱ تن برنج و ۱۵۳ هزار و ۱۸۳ تن روغن خام موجودی داریم که مجموعاً به ۲ میلیون و ۲۹۶ هزار و ۵۵۱ تن انواع کالاهای اساسی می‌رسد.

وی با اشاره به موجودی ۲ هزار و ۴۳۲ تنی انواع کالاهای اساسی در بندر بوشهر، ۲۲ هزار و ۴۶۳ تنی در آستارا، ۲۴ هزار و ۶۸ تنی در فریدون کنار، ۷۰ تن در بندر لنگه، ۲ هزار و ۹۵۳ تن در بندر شهید باهنر و ۸۲ تنی در بندر خرمشهر اظهار کرد: در بندر چابهار نیز ۳۳ هزار و ۲۰۸ تن انواع کالای اساسی شامل ۲۱ هزار و ۷۵۸ تن ذرت و ۱۱ هزار و ۴۵۰ تن برنج می‌شود.

بهزادیان در پایان مجموع کالاهای اساسی موجود در شناورهای پای اسکله را ۳۵۰ هزار و ۶۲۶ و موجودی شناورهای منتظر در لنگرگاه‌ها را ۸۱۱ هزار و ۶۴۶ تن اعلام کرد؛ همچنین مجموع کالاهای اساسی موجود در انبارهای بنادر ۳ میلیون و ۱۰۷ هزار و ۵۲۵ تن است.

کالای اساسی گندم برنج شکر روغن
موجودی بنادر ۲۹۷ هزار تن ۸۰ هزار تن ۳.۳ هزار تن ۳۵۰ هزار تن

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ