جزئیات شهادت یک فرمانده سپاه در حمله اسرائیل+تصویر

گردآوری توسط سرویس اخبار سیاسی ممتاز نیوز

سردار الله دادی از فرماندهان ارشد سپاه در حمله روز یکشنبه ارتش اسرائیل به منطقه قنیطره سوریه شهید شد.

سپاه پاسداران هم در بیانیه ای این موضوع را تایید کرد.

سردار الله دادی فرمانده اسبق تیپ الغدیر یزد بود.

بالگردهای ارتش اسرائیل روز دوشنبه مناطقی از جنوب غربی سوریه را بمباران کردند که در این حادثه شماری از اعضای نظامی حزب الله لبنان نیز به شهادت رسیدند.

ارتش اسرائیل در این حمله خودرویی را مورد هدف قرار داد که از لبنان به طرف سوریه در حال حرکت بود. سردار الله دادی به همراه فرزند شهید عماد مغینه و ٣ نفر دیگر در آن خودرو حضور داشتند که به شهادت رسیدند.

حزب الله لبنان هم اعلام کرد در این حمله ارتش اسرائیل، شماری از اعضای این گروه به شهادت رسیدند.

بیانیه سپاه پاسداران

سپاه پاسداران نیز با انتشار اطلاعیه ای شهادت یکی از فرماندهان ارشد این نیرو در حمله ارتش اسرائیل به خاک سوریه را تایید کرد.

در بیانیه روابط عمومی سپاه پاسداران گفته شده است که “سردار سرتیپ محمدعلی الله دادی در جغرافیای مقاومت اسلامی و در دفاع از حرم و مردم مظلوم سوریه” به شهادت رسید.

وی قبل از این فرماندهی سپاه الغدیر یزد را برعهده داشت.

در بیانیه سپاه توضیح داده شده که سردار الله دادی “در مقام مستشاری برای کمک به دولت و ملت سوریه در مقابله با تروریست‌های تفکیری- سلفی به این کشور عزیمت کرده بود، مشورت‌های تعیین کننده‌ای در راستای توقف و خنثی سازی جنایات و توطئه‌های این فتنه صهیونیستی تروریستی در جغرافیای سوریه ارائه و نام و یاد خود را در زمره مدافعین و حامیان مقاومت اسلامی و ضد صهیونیستی ثبت کرد.”

براساس این بیانیه “گروهی از رزمندگان و نیروهای مقاومت اسلامی همراه با سردار رشید اسلام محمد علی‌الله دادی در حین بازدید از منطقه “قنیطره” مورد حمله بالگرد نظامی رژیم صهیونیستی قرار گرفتند که بر اثر این جنایت این سردار دلاور همراه با تعدادی از اعضای حزب الله به شهادت‌رسیدند.”

جزئیات شهادت یک فرمانده سپاه در حمله اسرائیل+تصویر

سردار الله دادی فرمانده ارشد سپاه – نفر اول از سمت راست

در بخش دیگری از این بیانیه آمده است: سردار سرتیپ پاسدار محمد علی الله دادی از فرماندهان شجاع، مخلص و خردمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که نقش آفرینی‌های مؤثر وی در دوران دفاع مقدس و سپس در فرماندهی سپاه الغدیر استان یزد برای همیشه ماندگار و الهام بخش نسل‌های امروز و فردای میهن اسلامی خواهد بود.

بیانیه سپاه اضافه می کند: بی تردید شهادت سردار الله دادی و رزمندگان حزب الله عزم و اراده مقاومت اسلامی در عرصه‌ی مقابله با رژیم صهیونیستی و پی‌گیری آرمان‌های اسلام عزیز را جدی‌تر خواهد کرد. اقدام جنایت‌کارانه رژیم صهیونیستی در نقض حریم هوایی کشور سوریه بار دیگر نشان‌داد که فتنه تروریستی داعش و جریان‌های تکفیری در چارچوب سیاست‌ها و برنامه‌های نظام سلطه و صهیونیسم و با هماهنگی سران کاخ سفید و رژیم اشغالگر قدس، علیه امت اسلامی طراحی شده است و برای دست‌یابی به اهداف و مقاصد شیطانی خود هیچ گونه پای بندی به قوانین بین المللی و اصول اخلاقی و انسانی ندارد.

در پایان این بیانیه با تبریک و تسلیت شهادت سردار الله دادی و تعدادی از رزمندگان حزب الله و مقاومت اسلامی به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و ملت‌های لبنان، سوریه و ایران آمده است: برنامه‌های تشییع، تدفین و گرامیداشت سردار رشید اسلام سرتیپ پاسدار محمد علی الله‌دادی متعاقباً به آگاهی مردم ایران خواهد رسید.

جزئیات شهادت یک فرمانده سپاه در حمله اسرائیل+تصویرجزئیات شهادت یک فرمانده سپاه در حمله اسرائیل+تصویر

باز نشر: سایت خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *