جزئیات قیمت و شرایط تازه پیش فروش سکه

۲۳ام بهمن ،

بینا- براساس برنامه بانک مرکزی، دور تازه پیش فروش سکه از هفته آینده آغاز می‌شود.
براساس گزارش مهر، دولت با محوریت بانک مرکزی و به منظور مدیریت نقدینگی پایان سال و همچنین قیمتها در بازار سکه، از هفته آینده دور تازه پیش فروش سکه را آغاز خواهد کرد.
در دور تازه پیش فروش سکه برای متقاضیان سقف خرید تعیین می‌شود، این در حالی است که در دور قبل در پیش فروش سکه محدودیتی وجود نداشت. برهمین اساس، گفته می‌شود دو سناریو برای سقف خرید برای هر نفر ( ۵ و ۱۰ عدد) سکه تمام بهار آزادی در حالی بررسی است که به احتمال بسیار، سقف ۱۰ عدد سکه نهایی خواهد شد.
به احتمال بسیار، قیمت پیش فروش سکه بیش از یک میلیون تومان و زمان تحول آن دو مرحله‌ای – چهارماه و شش ماهه یا یکساله- خواهد بود.
پیگیری‌های خبرنگار مهر نشان می‌دهد: مدت زمان دور تازه پیش فروش سکه بعید است بیش از یک ماهه باشد و پس از این مدت، پیش‌فروش متوقف خواهد شد.
در همین حال، قیمت‌های تازه قرار است در اواخر هر هفته براساس قیمت‌های جهانی و بازار تعیین و به بانک عرضه کننده سکه‌های پیش فروشی (بانک ملی ایران) ابلاغ شود.
مالیات حدود ۶۰ هزار تومانی نیز برای هر قطعه سکه پیش فروشی پیش بینی شده است که در موقع تحویل، از خریداران دریافت خواهد شد.
فعالان بازار سکه پیش بینی می‌کنند قیمت سکه در روزها، هفته‌ها و ماه‌های آینده ( زمان تحویل سکه‌های پیش فروشی) روند نزولی را تجربه خواهد کرد.

RSS
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *