جزئیات محرومیت مهدی طارمی | آیا محرومیت مهدی طارمی واقعیت دارد؟

پرسپولیس در آستانه دیدار حساس با الهلال عربستان در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا، با حکم سنگین و شوکه کننده محرومیت مهدی طارمی مواجه شده است.

جزئیات محرومیت مهدی طارمی | آیا محرومیت مهدی طارمی واقعیت دارد؟
در حالی که مدیران پرسپولیس پس از ماهها تلاش، در هفته اخیر موفق شده بودند رقم مربوط به محکومیت در پرونده مانوئل ژوزه را تامین کنند ، با یک حکم باورنکردنی دیگر مواجه شده اند.

فدراسیون جهانی فوتبال در پی شکایت باشگاه ریزه اسپور ترکیه ، مهدی طارمی بهترین بازیکن و گلزن پرسپولیس را مقصر دانسته و او را چهارماه از فوتبال محروم کرده است.

با اینحال محرومیت قرمزها در این پرونده تنها به طارمی ختم نمی شود و باشگاه پرسپولیس نیز در دو پنجره نقل و انتقالات آتی از خرید بازیکن جدید محروم است.

مهدی طارمی و رامین رضاییان چند هفته ای را در تمرینات تیم ریزه اسپور شرکت کردند اما طارمی خیلی زود ترجیح داد که باید به ایران برگردد و برای پرسپولیس بازی کند. او در اقدامی غیرحرفه ای بدون آنکه با باشگاهش هماهنگ کند تمرینات را ترک کرد و به ایران برگشت.

پس از این اتفاق بود که باشگاه ترکیه ای به فدراسیون بین المللی فوتبال شکایت کرد و توانست در این پرونده مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس را محکوم کند. براساس حکمی که فیفا صادر کرده است مهاجم سرخپوشان چهار ماه از همراهی این تیم محروم خواهد بود و به اتفاق باشگاه پرسپولیس محکوم به پرداخت مبلغ ۷۸۹۵۰۰ یورو شده است.

در حکمی که فیفا برای مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس اعلام کرده هشت بند به شرح زیر آمده است:

۱ – شکایت شاکی، باشگاه ریز اسپوره ترکیه پذیرفته شده است.

۲ – متشاکی اول، مهدی طارمی، باید در زمان ۳۰ روز پس از ابلاغ این حکم، به دلیل شکستن قرارداد، مبلغ ۷۸۹۵۰۰ یورو به شاکی پرونده باشگاه ریزه اسپور بپردازد.

۳ – متشاکی دوم، باشگاه فوتبال پرسپولیس، باشگاه پرسپولیس به صورت جدی در پرداخت این قرضه به صورت مشترک مسئولیت دارد.

۴ – در صورت تعلل در پرداخت مبلغ اعلام شده در بند دو به این مبلغ یک بهره ۵ درصدی تعلق خواهد گرفت و این مساله به کمیته انضباطی فیفا ارجاع خواهد شد تا تصمیمات لازم درباره آن اعمال شود.

۵ – باشگاه ریزه شاکی پرونده باید به سرعت شماره حسابی را به متشاکی یک و دو؛ مهدی طارمی و باشگاه پرسپولیس اعلام کند تا آنها وجه مورد نظر را به آن حساب واریز نمایند و و کمیته حل اختلاف فیفا باید از پرداخت این جریمه مالی مطلع شود.

۶ – محرومیت ۴ ماهه از بازی های بین المللی به متشاکی ۱ (مهدی طارمی) اعلام می‌ شود. این محرومیت شامل تمام بازی های ملی و باشگاهی است و به سرعت اعمال خواهد شد.

۷ – باشگاه پرسپولیس نیز از نقل و انتقالات در دو پنجره آتی نقل و انتقالات محروم است.

۸ – سایر موارد مطرح شده توسط شاکی مورد قبول قرار نگرفت.

در پایان رای فیفا تاکید شده است که طرفین محکوم شده در این پرونده می توانند در مورد این رای به دادگاه عالی ورزش اعتراض کنند. اتفاقی که به نظر می رسد باشگاه پرسپولیس آن را انجام خواهد داد تا کمی زمان بخرد و طارمی بتواند در دیدار رفت و برگشت برابر الهلال عربستان در مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بازی کند.

واکنش باشگاه پرسپولیس به محرومیت مهدی طارمی

پندار خمارلو مدیر روابط عمومی باشگاه #پرسپولیس در مورد محرومیت چهارماهه مهدی طارمی از سوی فیفا گفت: چنین خبری صحت ندارد و تاکنون نامه ای از فیفا به باشگاه نرسیده است

همچنین عبدالصمد ابراهیمی، وکیل مهدی طارمی در این باره گفت:

تا کنون تمام مکاتباتی که از سوی فیفا انجام می شد هم برای بنده فکس می شد و هم برای باشگاه پرسپولیس. بنده در مسافرت هستم و همسرم به من گفت که هیچ فکسی نیامده.

وی درباره اینکه آخرین مکاتبه چه بوده گفت: آخرین مکاتبات اول شهریور انجام و ما دفاعیات خود را به فیفا ارائه کردیم و قرار بود که در کمیته حل اختلاف فیفا بررسی شود.

اما با وجود تکذیب باشگاه پرسپولیس، دقایقی پیش اعلام شد نامه محرومیت به فدراسیون فوتبال رسیده و قرار است فردا جلسه‌ای در این‌باره در فدراسیون تشکیل شود تا راه‌های دفاع از تیم و مهاجم پرسپولیس مورد بررسی قرار گیرد /منبع: تسنیم

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ