جزئیات پرداخت اقساط تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی مسکن

گردآوری توسط گروه عمران ممتازنیوز

http://www.bananews.ir/مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با بیان این‌که در حال حاضر امکان افزایش سقف تسهیلات تعهدی مسکن به هیچ عنوان وجود ندارد، گفت: با وجود تمایل دریافت‌کنندگان تسهیلات برای پرداخت پلکانی اقساط ترجیح با پرداخت اقساط با مبلغ یکسان است.

به گزارش ممتاز (BanaNews.ir) نادر قاسمی در نشست خبری با اشاره به افزایش سطح تسهیلات خرید مسکن به هیچ عنوان سبب افزایش قیمت خرید خانه نخواهد شد، اظهار کرد:با افزایش تسهیلات از ۲۰ به ۳۵ درصد رونق مسکن به خصوص در شهرستان‌ها افزایش می‌یابد نه این‌که بر رشد قیمت‌ها به شدت اثر‌گذار باشد، چرا که طی سال‌هایی که افزایشی در سقف ۲۰ میلیونی وجود نداشت، قیمت خانه چند برابر شده است.

وی با بیان این‌که بانک مسکن در بخش جامعه فقط ۸ تا ۱۰ درصد اثر‌گذار است اما مابقی تاثیر‌پذیری مسکن خارج از بانک مسکن است، ادامه داد: ما آنقدر نقش تاثیر‌گذاری نداریم که افزایش تسهیلات از طریق اوراق سبب نگرانی شود، چرا که رونق را نیز حتی به همراه خواهد داشت.

 

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن با اشاره به سقف ۳۵ میلیونی تسهیلات در مصوبه تازه بیان کرد: مجموع دریافتی از طریق حساب صندوق و اوراق مشارکت همین ۳۵ میلیون تومان است و بیشتر نخواهد شد به عنوان مثال کسی که ۱۰ میلیون تومان حساب صندوق دارد می‌تواند با خرید ۲۵ میلیون تومان اوراق در مجموع ۳۵ میلیون تسهیلات دریافت کند.

قاسمی تاکید کرد: سقف تسهیلات تعهدی به هیچ وجه افزایش نمی‌یابد مگر این‌که در آینده برای افزایش سهم اوراق تصمیمی گرفته شود.

وی با اشاره به چگونگی دریافت وام حداکثر ۵۰ میلیونی توسط زوجین نیز گفت: ممکن است یکی از زوجین ۳۰ میلیون تومان حساب صندوق داشته باشند که باید این حساب با زوج دیگر مشترک کرده و ۲۰ میلیون تومان دریافت کند و یا این‌که ۳۵ میلیون تومان در حساب جوانان داشته باشد که باز هم با زوج دیگر مشترک کرده و با دریافت ۱۵ میلیون تومان دیگر در مجموع ۵۰ میلیون تسهیلات پرداخت کنند.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن ادامه داد: اگر زوجین برای تامین خانه نیز به منابع نیاز داشته باشند، این امکان وجود دارد که با دریافت ۱۰ میلیون تومان جعاله در مجموع ۶۰ میلیون تسهیلات دریافت کنند.

قاسمی در ادامه با اشاره به نحوه‌ بازپرداخت اقساط گفت: دریافت‌کنندگان تسهیلات می‌توانند اقساط را به دو صورت پلکانی و هم‌چنین یکسان پرداخت کنند، اما با وجود این‌که اغلب تمایل دارند تا اقساط را به‌طور پلکانی بازگردانند، اما ترجیح و پیشنهاد به بازپرداخت قسط با مبلغ یکسان است.

وی با اشاره به بازپرداخت پلکانی اقساط تسهیلات زوجین گفت: در سال اول مبلغ قسط ۶۱۵ هزار تومان، سال دوم ۶۴۶، سال سوم ۶۷۸ هزار تومان است که تا ۱۲ سال ادامه یافته و در سال دوازدهم به یک میلیون تومان می‌رسد، اما اگر با مبالغ یکسان پرداخت شود از ۷۵۰ هزار تومان آغاز و تا ۱۲ سال ادامه خواهد داشت.

مدیر امور طرح و برنامه بانک مسکن هم چنین نحوه‌ی پرداخت اقساط تسهیلات ۳۵ میلیون تومانی را توضیح داد و افزود: اقساط در این بخش به صورت پلکانی از ۴۳۵ هزار تومان در سال اول آغاز و در ادامه به ۴۵۰، ۴۷۰، ۴۹۰ و در نهایت به ۷۰۰ هزار تومان در سال دوازدهم می‌رسد، اما مبلغ یکسان پرداختی ۵۲۵ هزار تومان طی ۱۲ سال است.

بنانیوز – ممتاز، خبرها صنعت ساختمان کشور، عمران – معماری – شهرسازی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *