جزییات تغییر سهمیه بنزین مردادماه

 با وجود اینکه ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت اعلام کرده است که سهمیه بنزین مرداد ماه تغییری نکرده است اما سهمیه بنزین برخی از وسایل نقلیه تغییر کرده و کاهش سهمیه برخی نیز کمتر از ۱۲ ساعت دیگر مشخص می‌شود.

 طبق اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت سهمیه بنزین بدون تغییر در حجم و قیمت ساعت ۲۴ امشب در کارت‌های سوخت شارژ می‌شود.

 بر این اساس خودروهای سواری شخصی ۶۰ لیتر سهمیه بنزین ۴۰۰ تومانی خود را مانند گذشته دریافت می‌کنند. علاوه بر این ۵۰۰ لیتر سهمیه آزاد این خودروها نیز با اتمام سهمیه ۴۰۰ تومانی این ماه نیز قابل دریافت است.

 سهمیه بنزین تاکسی‌ها افزایش یافت

سهمیه بنزین دیگر وسایل نقلیه عمومی نیز مشابه سهمیه تیرماه ماه خواهد بود البته با این تفاوت که سهمیه بنزین تاکسداران استان‌های گرمسیری و تهران پس از دو ماه تاخیر نیز پرداخت خواهد شد.

 جلیل سالاری ـ مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران ـ به تاکسیداران این استان‌ها وعده داد که سهمیه‌ بنزین ویژه مناطق گرمسیری که در دو ماه گذشته به دلیل تغییرات سامانه هوشمند سوخت قابل پرداخت نبود نیز مرداد‌ماه در کارت سوخت تاکسی‌داران مناطق گرمسیری و استان تهران خواهد بود.

 بر این اساس سهمیه‌ بنزین تاکسی‌های پنج استان خوزستان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان ، بوشهر و تهران از ۳۰۰ لیتر به ۳۶۰ لیتر افزایش می‌یابد. ضمن این که ۱۲۰ لیتر سهمیه بنزین خرداد و تیر ماه نیز این امشب در کارت سوخت تاکسیداران این استان‌ها خواهد بود.

سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها تغییر می‌کند؟

همچنین طبق اعلام ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت، سهمیه بنزین موتورسیکلت‌ها نیز بدون کاهش ۲۵ لیتر خواهد بود. البته هفته گذشته خبرهایی مبنی بر کاهش ۱۵ لیتری سهمیه بنزین موتوسیکلت‌های پلاک قدیمی از سوی ستاد سوخت اعلام شده بود که بعد از مدت کوتاهی کاهش سهمیه این موتورها منتفی شد.

 با وجود این که ستاد مدیریت حمل ونقل و سوخت اعلام کرده است که سهمیه بنزین موتورسیکلت‌های پلاک قدیم کاهش نمی‌یابد اما تجربه ثابت کرده است که دستورالعمل ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت به شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در مقام مجری، عملی خواهد شد.

 نمونه این تجربه تاکید محمد رویانیان ـ مدیرستاد حمل و نقل وسوخت ـ بر عدم حذف کارت‌های موقت سوخت بود اما شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی طبق اطلاع‌رسانی صورت گرفته از دقایق ابتدایی خرداد‌ماه از ارائه سوخت به این نوع کارت‌ها خودداری کرد.

دانلود   دانلود


خبرآنلاین

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ