جزییات روش واگذاری سهام عدالت اعلام شد

۲۶م دیماه ،

خبرگزاری مهر: رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اعلام نحوه واگذاری سهام عدالت کارگران، گفت: بعد از اتمام مرحله اول، پایگاه اینترنتی وزارت تعاون، کار و رفاه برای ثبت نام دوباره بازگشایی می گردد.

محمدرحیم احمدوند گفت: کارگرانی که در مرحله اول ثبت نام سهام عدالت در خانه کارگر ثبت نام کرده اند، در اولویت بعد از کارگران فصلی و ساختمانی سهام عدالتشان را دریافت می کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی با اشاره به اینکه نگرانی برای توزیع سهام عدالت بین همه کارگران وجود ندارد، اظهار داشت: تمام کارگران در نهایت سهامدار عدالت خواهند شد و از این نظر تفاوتی بین کارگران وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه اقدامات لازم برای توزیع سهام عدالت بین تمام کارگران در حال انجام است، تصریح کرد: در این راستا دستورالعملی به استان‌ها فرستاده شد.

احمدوند خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ثبت نام کارگران در خانه کارگر طبق قانون، رسمی شناخته نمی‌شود بعد از پایان توزیع سهام عدالت بین مشمولانی که در پایگاه اینترنتی وزارت کار ثبت نام کرده‌اند مراحل توزیع سهام عدالت بین مابقی گروه آغاز می‌شود. بر این اساس کارگرانی که پیش از این در خانه کارگر ثبت‌نام کرده‌اند، در اولویت دوم سهامشان را دریافت می‌کنند.

رئیس سازمان خصوصی سازی در تشریح پروسه توزیع سهام عدالت بین این دسته از کارگران، اظهار داشت: بر این اساس بعد از پایان مرحله اول پایگاه اینترنتی وزارت کار دوباره بازگشایی شده و این کارگران با ثبت نام در این پایگاه اینترنتی می‌توانند سهامشان را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه در شرایط فعلی محور اصلی برای توزیع سهام عدالت پایگاه اینترنتی وزارت کار است، خاطرنشان کرد: بر این اساس و مطابق اقدام سازمان خصوصی‌سازی از سه میلیون و ۳۰۰ هزار نفری که در مرحله اول نسبت به ثبت نام اقدام کردند، ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار خانوار که در مجموع بالغ بر ۸ میلیون نفر می‌شوند، شناسایی شده و مشمول دریافت سهام عدالت می باشند.

احمدوند افزود: سایر کارگرانی که از این پروسه جا مانده‌اند نباید نگران دریافت سهام عدالتشان باشند چرا که در مرحله بعدی نوبت به این گروه می‌رسد.

بنابه گفته وی، بر این اساس با اضافه شدن این گروه تعداد کارگرانی که سهامداران عدالت می‌شوند به بیش از ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار خانوار افزایش خواهد یافت البته این نکته را فراموش نکنید که این ۲۰۰ هزار نفر هم بعد از ثبت نام در پایگاه اینترنتی اطلاعاتشان راستی آزمایی شده و اگر در سایر گروه‌ها سهام عدالت دریافت نکرده باشند به لیست مشمولان اضافه می‌شوند.

رئیس سازمان خصوصی‌سازی با اشاره به اینکه سازمان هم ‌اکنون اطلاعات کارگرانی که از طریق خانه کارگر نسبت به ثبت نام سهام عدالت اقدام کرده‌اند را در اختیار دارد، اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است به سبب شباهت اطلاعات این دو گروه مشکلی پیش بیاید در مرحله اول فرم‌ها بین کارگرانی که از طریق وزارت کار ثبت نام کرده‌اند توزیع شده و در مرحله بعد آن ۲۰۰ هزار نفر فرم‌ها را دریافت می‌کنند.

احمدوند با اشاره به اینکه فرم سهام عدالت کارگران به استان‌ها فرستاده می‌شود، افزود: بر این اساس دعوتنامه‌ها بعد از تکمیل اطلاعات و راستی آزمایی به خانه کارگر یا ادارات کار استان‌ها فرستاده می‌شود.

معاون وزیر اقتصاد با بیان اینکه هر دو دسته از کارگران دارای عنوان فصلی و ساختمانی می باشند، خاطرنشان کرد: به همین سبب ارسال فرم‌ها در دو مرحله صورت می‌گیرد تا اشتباهی پیش نیاید.

وی با اشاره به اینکه از ۲۰۰ هزار کارگری که در خانه کارگر ثبت‌نام کرده‌اند بالغ بر ۲۵ درصد همپوشانی وجود دارد، اظهار داشت: بر این اساس ممکن است بعضی از این کارگران در پایگاه اینترنتی وزارت کار هم ثبت نام کرده باشند به همین سبب باید اطلاعاتشان تکمیل شود. در حال حاضر اقدامات لازم برای بررسی این موضوع در دست انجام است.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ