جشنواره غنچه‌های شهر برگزار می‌شود

جام جم آنلاین: جشنواره «بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر» برای شناخت نیازهای گروه سنی کودکان و امکانات و پتانسیل های موجود خانواده‌ ها برگزار می شود.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روابط عمومی شهرداری منطقه ۱۶ موسویان مسئول امور بانوان منطقه گفت: کودکان به دلیل شرایط سنی، جسمی و روحی ویژه، تفاوت‌های آشکاری با سایر شهروندان داشته و نیازهای خاص خود را دارا هستند. شهرهای امروز هم به دلیل آنکه برای بزرگسالان طراحی و ساخته شده، نه تنها برای کودکان مطلوبیت و جذابیت‌های لازم را ندارد بلکه برای آنان خطرناک نیز به شمار می‌روند. کمبود فضاهایی که کودک بتواند در آن به بازی و فعالیت خلاقانه بپردازد، آلودگی‌های محیطی، عدم رعایت حقوق اولیه، نبود امنیت و ایمنی، تراکم بالای ساختمانی و …. همه از مشکلاتی است که کودکان در شهرها با آن مواجه هستند.

وی برگزاری  جشنواره «بهترین‌ها برای غنچه‌های شهر» را در جهت شناخت نیازهای این گروه سنی و امکانات و پتانسیل های موجود حائز اهمیت دانست و افزود:  جهت سهولت دسترسی کلیه شهروندان به جشنواره و نیز معرفی فعالیت ها و دستاوردهای  منطقه در حوزه کودک، در نظر است  جشنواره مذکور در زمینه های  مقاله نویسی   با موضوعات : شهر ، کودک ، فضاهای شهری -شهر ، کودک ، فرهنگ و هنر – شهر ، کودک ، حمل و نقل و ترافیک – شهر ، کودک ، بهداشت و سلامتی – شهر ، کودک ، بازی و سرگرمی – شهر ، کودک وخانواده و تربیت اسلامی برگزار نماید.
 
همچنین گردآوری محصولات خانگی و دست سازه های خانواده ها در حوزه کودک نیز از بخش های دیگر این جشنواره است که شهروندان می توانند تا بیست و ششم شهریور نسبت به ارسال مقالات خود در این جشنواره مشارکت داشته باشند.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ