جشن خیابانی در لندن برای بردن جام ویمبلدون/ انگلیسی ها: اندی ماری «مچکریم»!

گردآوری توسط گروه ورزش ممتازنیوز

ورزش > دیگر ورزشها – اندی ماری رویای ۷۷ ساله لندنی ها برای پیروزی در ویمبلدون را با شکست دادن نوواک جوکوویچ محقق کرد.

مهدیه جباری : اندی ماری کاری کرد تا مردم انگلیس برای پایان یک حسرت بزرگ ورزشی ، با ماشین های شان در سطح خیابان ها بوق بزنند و احتمالا در کامنت های شان در فضاهای مجازی بنویسند :« مچکریم!»
به گزارش ممتاز ؛اندی ماری بعد از ۷۷ سال توانست اولین انگلیسی باشد که جام قهرمانی ویمبلدون را بالای سر می برد. ماری بعد از چند سال رقابت نزدیک برای این جام که معتبرترین رقابت تنیس دنیاست ، توانست حسرت انگلیسی را به رویا بدل کند. او در نبود فدرر بزرگ در فینال و نادالی که ناباورانه حذف شد ، فینال را با جوکوویچ سرسخت در فینال بازی کرد. جوکوویچ که در پای فینال اسیر رقابتی کشنده با دل پورو شده بود. انگلیسی ها که بعد از مدت ها در آستانه قهرمانی بودند برای ورزشکارشان سنگ تمام گذاشتند و ماری هم توانست بسیار خوب از سد جوکوویچ بگذرد و تمام بریتانیا را در جشنی ملی فرو برد.
۳ ساعت و ۹ دقیقه رقابت و پیروزی قاطع ۳ بر صفر برای اندی ماری جوان. بله او تاریخ ساز شده بود. بعد از ۱۹۳۶ دیگر هیچ وقت یک انگلیسی به چنین موفقیت بزرگی نرسیده بود اما حالا همه از ماری حرف می زنند. او که سال قبل قهرمان المپیک هم شد و توانسته رویای موفقیت را به رشته مورد علاقه مردم بریتانیا برگرداند. حالا انگلیسی ها می توانند نام اندی ماری را کنار فرد پری ، آخرین قهرمان بریتیش ویمبلدون قرار دهند.
ماری در ست اول بازی را ۶ بر ۴ برد ، ست دوم بازی ۷ بر ۵ به سود او تمام شد و نتیجه ست سوم هم دوباره نتیجه ۶ بر ۴ بود. ماری مرد شماره دوی تنیس دنیا قبل از این بازی توانست در شب بزرگ ویمبلدون برای انگلیسی ها ، مرد شماره یک را شکست دهد تا شاید از این پس او مرد شماره یک رنکینگ جهانی باشد. ۱۵ هزار تماشاگری که ورزشگاه را پر کرده بودند این بار شادمانه به خانه های شان رفتند چون اندی این بار مثل سال قبل ، ناکام به خانه نفرستادشان و رویای ۷۷ ساله انگلیسی ها در تنیس محقق شد!

۴۱۴۱


RSS
ماخذ: خبر آنلاین
باز نشر: پایگاه اینترنتی خبری تحلیلی ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ