جعفرپور: حضور شاه‌آبادی در مجلس نقطه عطفی برای رفع مشکلات تئاتر کشور است

۴ م دیماه ،

نایب رئیس کارگروه هنر و رسانه مجلس گفت: حضور معاون امورهنری وزیر ارشاد در مجلس نقطه آغازی برای ترفیع مشکلات تئاتر کشور است و برای افزایش بودجه باید منتظر اعتبار دولت در سال باشیم.

جمشید جعفرپور با تأکید بر حرکت مثبت معاونت هنری ارشاد و حضور وی در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به خبرنگار تئاتر هنرآنلاین گفت: تئاتر همواره یکی از دغدغه های اصلی کمیسیون فرهنگی مجلس است و موضوعات این حوزه به عنوان یکی از شاخه های تأثیرگذار در عرصه هنرهای نمایشی برای سایر اعضا در اولویت است.

وی درادامه اظهار داشت: حضور معاون امورهنری وزیر ارشاد در مجلس نقطه آغازی برای ترفیع مشکلات تئاتر کشور است و برای افزایش بودجه باید منتظر اعتبار دولت در سال باشیم.

نایب رئیس کارگروه هنر و رسانه مجلس شورای اسلامی با اشاره به لزوم افزایش تعاملات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با صدا وسیما در خصوص افزایش کارایی ظرفیت های تبلیغاتی بیان کرد: حل بعضی کمبودها مربوط به کمیسیون فرهنگی مجلس است اما معاونت هنری ارشاد و صدا و سیما در پی افزایش تعاملات خواهند توانست تئاتر فاخر را حمایت کنند.

جعفرپور  در پاسخ به این پرسش که چرا بودجه سینما با اینکه بخشی از آن خصوصی است  همواره بیشتر از تئاتر است گفت: برجسته ترین هنرمندان سینما از خاک صحنه تئاتر خوردن به شهرت و جایگاه برجسته هنری رسیده اند پس باید به افزایش امکانات تئاتر در جای جای کشور بها داد. مشکلات و دشواری فعالیت تئاتری بر کسی پوشیده نیست اما اغلب امکانات سمعی و بصری در عرصه سینما گرد هم آمده که باید این امکانت در تئاتر هم به منصه ظهور در آیند.

نایب رئیس کارگروه هنر و رسانه مجلس شورای گفت: یکی از جهت گیری های مهم تئاتری در مجلس ارائه امکانات آموزشی است چراکه من از نزدیک با مشکلات تئاتر استان ها آشنا بوده و به حق می دانم سالن های چندمنظوره نیاز تئاتر کشور را به فضای اجرا فراهم نخواهد کرد.

جعفرپور در پایان تخصیص بهینه بودجه و منابع را از اهم برنامه های حوزه اجرایی دانست و گفت: با کمک دوستانمان در معاونت هنری ارشاد به سویی خواهیم رفت که امکانات فعلی به شکل بهینه و در حد مقدورات جامعه تئاتری را در اقصی نقاط کشور یاری رساند. به هر حال منتظر اعلام بودجه دولت در سال آینده هستیم تا پس از آن اقدامات عملی را در زمینه افزایش بودجه تئاتر انجام دهیم.

گفتنی است، در جلسه عصر سوم دی ماه و در کارگروه هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی مباحث و مسائل مربوط به تئاتر مورد بررسی قرار گرفت. این جلسه با حضور حمید شاه‌آبادی معاون امور هنری وزارت ارشاد، قادر آشنا رئیس مرکز هنرهای نمایشی و حیدری خلیلی مشاور برنامه‌ریزی معاونت هنری وزارت ارشاد برگزار شد.

در این جلسه گزارشی از سوی معاونت هنری دربارهٔ مسائل و مشکلات موجود در تئاتر به صورت مفصل ارائه شد اما به سبب کمبود وقت ادامه این بررسی‌ها به جلسه‌‌ دیگری موکول شد.

انتهای پیام/۵۲/۵۳
 


آخرین خبرها
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ