جلالی: مجلس بر اجرای قانون جوانی جمعیت نظارت کند

یک عضو کمیسیون فرهنگی مجلس در رابطه با اثرگذاری طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده گفت: مجلس در رابطه با مصوبات این طرح مانند ارائه خودرو برای فرزند دوم و واگذاری زمین برای فرزند سوم نظارت کند تا مردم ناامید نشوند.

جلالی: مجلس بر اجرای قانون جوانی جمعیت نظارت کند

به گزارش ممتاز نیوز، حجت الاسلام حسین جلالی در جلسه علنی امروز (یکشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی با اشاره به طرح جوانی جمعیت و حمایت از خانواده بیان کرد: این طرح بر اساس اصل ۸۵ قانون اساسی و با همت نمایندگان به تصویب رسید و مردم پس از ابلاغ این قانون بسیار امیدوار شدند و بر اساس آنچه در رسانه ‌ها مطرح شده در پایان سال ۱۴۰۰ با افزایش ولادت‌ ها مواجه شدیم، یعنی این قانون اثرگذار بوده است اما متاسفانه قوانین آن اجرا نمی ‌شود.

وی افزود: بر اساس این قانون پس از تولد فرزند دوم به مادر کودک باید خودرو داده شود، اما با مراجعه به خودروسازان هیچ پاسخی دریافت نمی کنند. این موضوع برای واگذاری زمین پس از تولد فرزند سوم نیز وجود دارد و خواستاریم که مجلس نظارت کند و سازمان‌ ها و وزارتخانه ‌های مربوطه نیز همکاری کنند تا مردم ناامید نشوند.

نماینده مردم رفسنجان خاطرنشان کرد: افزایش جمعیت آغاز شده، اما همچنان در چالش جمعیتی قرار داریم ولی طرح جوانی جمعیت جواب داد.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *