جلوگیری از تردد خودروهای فاقد بیمه نامه

۰۷م اسفند ،

سردار مومنی :

جلوگیری از تردد خودروهای فاقد بیمه نامه

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی با تاکید بر اینکه یکی از شاخص‌های توسعه هر کشور توسعه صنعت بیمه و بازدارندگی از تخلف است ، گفت : ایمنی خودرو را حق مردم می دانیم و طبق قانون باید از تردد خودروهایی که بیمه‌نامه ندارد، جلوگیری شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ممتازنیوز به نقل از واحد مرکزی خبر، سردار سرتیپ اسکندر مومنی در همایش مدیریت ریسک در صنعت بیمه گفت : یکی از دغدغه‌های ما کیفیت خودروها در بخش تولید است و رعایت قانون و فرهنگ‌سازی در کنار هم سبب کاهش تلفات تصادف رانندگی می‌شود.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی خواستار تسهیل روند پرداخت خسارت و بیمه خودرو‌ها شد تا مردم با آرامش از خدمات این حوزه استقبال کند.
سردار مومنی افزود : حق بیمه پرداختی باید تابعی از مصرف باشد و فردی که خسارت بیشتری وارد می‌کند، باید حق بیمه بیشتری هم پرداخت کند و هزینه راننده کم‌خطر کاهش یابد.
وی با بیان این‌که آمار کشته‌های سوانح رانندگی از دهه‌ ۸۰ تا دهه ۹۰ روند کاهش نشان می دهد ، اظهار داشت : ابتدای دهه ۸۰ به ازای هر چهار میلیون خودرو ۲۰ هزار کشته‌ گزارش می شد که در سال ۸۵ به ازای ۱۰ میلیون خودرو ، ۲۳ هزار کشته بوده و در سال ۹۰ نیز این روند کاهشی بوده است و میانگین رتبه ما هر ۱۰ هزار خودرو ۸٫۱ نفر است.
مومنی افزود: میانگین دنیا هر ۱۰ هزار خودرو ۷٫۵ نفر و میانگین آسیا نیز حدود ۱۰٫۵ است و ما با رتبه ۱۰٫۵ فاصله بسیاری نداریم و جزو کشور‌های رده اول هستیم .
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی تصریح کرد: از سال ۹۰ با اجرای قانون تازه ۱۴ درصد از آمار کشته‌های کشور در سوانح رانندگی کمتر شده و حدود ۱۵ هزار نفر از مجروحان و مصدومان کاهش یافته است.
سردار مومنی گفت: جایگاه ما از نظر تلفات رانندگی در دنیا بسیار بهتر شده است و از رتبه اول دنیا در تلفات جانی به رتبه‌های میانگین دنیا نزدیک شدیم و از ۲۸ هزار کشته به ۲۰ هزار کشته رسیدیم.
وی افزود: هم اکنون ۱۶ میلیون خودرو در کشور تردد می کند و کاهش تلفات ، افتخار بزرگی برای کشور است.
سردار مومنی گفت : حدود ۱۰ مولفه عمده را در ترافیک شناسایی کرده‌ایم که می‌توان به اجرای مناسب و فراگیر قانون، مدیریت تقاضای سفر (دولت الکترونیک، هدفمند سازی مصرف)، ایمنی وسایل نقلیه، ایمنی و توسعه شبکه راه‌ها و معابر، توسعه و تقویت سیستم حمل و نقل عمومی، سرعت در امداد و نجات و درمان مصدومین و خروج خودروهای فرسوده از چرخه حمل و نقل اشاره کرد.

دوشنبه ۷ اسفند   ۱۴:۵۴

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *