جلوی برخی سهمیه های حج گرفته می شود

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی حج وابسته به بعثه مقام معظم رهبری،حجت‌الاسلام’ سیداحمد موسوی’ افزود:ظرفیت‌های بسیار مناسبی در کشور اسلامی ایران وجود دارد که اگر از این ظرفیت‌ها به درستی استفاده شود در پیش‌برد کارها بسیار مؤثر خواهد بود.

وی افزود: یکی از این ظرفیت‌ها مراجع تقلید هستند، از این‌رو امروز از نزدیک با دیدگاه این بزرگان آشنا شده ایم که همه را مکتوب کرده و یقینا با بررسی آن در اتاق فکر سازمان حج و زیارت، این نکات به صورت بندهای اجرایی برای کارگزاران حج و عتبات برای بهتر شدن خدمت‌رسانی به زائران، ابلاغ می‌شود.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان این‌که هیچ شأنی جز خدمت به زایرین نداریم تاکید کرد: همه توانمان را در خدمت‌رسانی هرچه بیشتر به زائران خانه خدا و عتبات عالیات به کار خواهیم گرفت تا آنان هیچ دغدغه‌ای جز ادای مناسک و زیارت نداشته باشند.

حجت الاسلام موسوی همچنین بر خدمات‌رسانی هرچه بیشتر در مسأله اسکان، تغذیه، خدمات بهداشتی، حمل و نقل درون‌شهری و برون‌شهری و پزشکی با توجه به امکانات موجود تأکید کرد.

وی درخصوص برنامه های مدیریتی در سازمان حج و زیارت با بیان اینکه مدیریت عملیاتی را که همه چیز در مدیر متمرکز شود را نمی‌پسندم ، گفت :باید تفویض اختیار کرد و مسؤولیت خواست.

رییس سازمان حج و زیارت در ادامه افزود:’به مدیریت کلان نگاه می‌کنم و در کنار آن یقینا بر شایسته‌سالاری تأکید دارم و نیروهای وارسته، شایسته و با تجربه سازمان را به کار خواهم گرفت.’

حجت‌الاسلام موسوی با بیان این‌که مواردی را مشاهده کرده‌ام که در آینده با سیاست‌گذاری در رفع آنان تلاش خواهم کرد، اظهار داشت: سهمیه‌بندی‌های حج نباید به عنوان یک اصل، استثنا و در جای خاص تلقی شود، این‌که مردم در صف باشند و زیارت خانه خدا به عنوان سهمیه به افراد خاصی داده شود، جلوی این کار را خواهم گرفت و حاکمیت قانون را به عنوان اصل قلمداد خواهم کرد.

وی که در یکی از دیدارهای خود گفته بود به همراه نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت می‌خواهد مدیریت اسلامی را در سازمان مطبوعش پیاده کنند در خصوص ملاک‌های مدیریت اسلامی نیز گفت: ملاک‌های مدیریت اسلامی آن است که انسان در خدمت به دیگران ذوب شود، خود را نبیند و بداند که مسؤولیت لقمه نیست و باید در برابر خداوند جوابگو باشد.

رییس سازمان حج و زیارت با بیان این‌که مسؤول در یک نظام اسلامی باید بداند که در برابر مردم هم بازخواست می‌شود، اظهار داشت: با همدلی، هماهنگی و همفکری نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت، آن مدیریت اسلامی که الگو و اسوه آن، مدیریت پیامبر اکرم‌(ص) در مدینه، مدیریت امام علی‌‌(ع) در کوفه و مدیریت حضرت امام‌‌(ره) و رهبر معظم انقلاب است، پیاده خواهیم کرد.

حجت الاسلام موسوی همچنین با اشاره به دیدار روز دوشنبه خود با وزیر حج عربستان گفت: در این دیدار درباره آخرین وضعیت حج سال ۹۱ بحث شده و قراردادهای لازم بسته خواهد شد که انشاءالله پس از آن ملاقات، نتیجه مذاکرات در اختیار رسانه‌ها قرار خواهد گرفت.

اجتمام۱۳۷۹ *۱۵۸۰

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۸۲۰۵۹


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *