جمهوری اسلامی ایران یکی از عوامل بیداری اسلامی است/تزلزل پایه‌های حکومت عربستان

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری گفت:‌ موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران بدون شک یکی از عوامل ایجاد بیداری اسلامی است و مطمئنا حاکمیت الهی به همه نقاط بشری می‌رسد.

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران آیت الله محمد یزدی نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری در جلسه مشترک هیات رئیسه خبرگان با روسای کمیسیون‌های آن ضمن تبریک اعیاد شعبانیه و میلاد امام زمان (ع)‌ اظهار داشت: ماه مبارک رمضان را در پیش داریم این ماه سرشار از خیر و برکت بی نظیری است.

وی ادامه داد: ماه مبارک رمضان ماهی است که در آن انسان‌ها به خداوند بسیار نزدیک می‌شوند و مورد لطف و بخشش خداوند قرار می‌گیرند.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری درباره جلسه مشترک هیات رئیسه خبرگان رهبری با روسای کمیسیون‌های آن گفت: در این جلسه روسای کمیسیون‌ها با اعضای هیات رئیسه درباره مسائل مختلفی گفتگو می‌کنند.

آیت‌الله یزدی تاکید کرد: برخی از این اجلاس با عنوان اجلاسی اضطراری یاد کردند اما اینگونه نیست.

وی با اشاره به تحریم‌های غرب علیه ملت ایران گفت: مسئله‌ تحریم‌ها و تاثیری که ممکن است بر روی تورم،‌ گرانی و در حوزه تولید و مصرف داشته باشد را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

آیت الله یزدی تاکید کرد: البته دشمن از روزهای اول انقلاب تا به امروز در هر فرصتی با ابزارهای متناسب با آن زمان با جمهوری اسلامی ایران مقابله داشته اما ایران نیز مقابله مناسب را انتخاب کرده و تا به امروز در این مقابله موفق بوده است.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: ما به طور قاطع اعتقاد داریم که تحریم‌ها مشکلاتی را که جبهه استکبار گمان می‌کند برای ملت ایران به وجود نخواهد آورد و آنان را به عقب‌نشینی وادار نمی‌کند.

*ایران از مواضع خود در موضوع هسته ای عقب نشینی نمی کند

وی اظهار داشت: ایران به هیچ قیمتی از مواضع خود در موضوع هسته‌ای و هدف اصلی آن یعنی حاکمیت اسلام بر جهان عقب نمی‌نشیند و مسئولان نیز باید در هر زمان متناسب با آن، همکاری‌های لازم را داشته باشند تا مشکلات حل شود.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: این مسئله مورد توجه روسای سه قوه است و اختلاف نظر نیز در میان افراد کاملا طبیعی است اما در اهداف مشترک و ارزش‌های عالی نظام هیچ اختلافی وجود نخواهد داشت.

آیت الله یزدی ادامه داد: روسای سه قوه و سازمان‌های وابسته به آن باید به دنبال پیدا کردن راه‌حل‌هایی باشند که مقابله با جبهه استکبار را بهتر انجام بدهیم.

* تحریم ها عامل فرصت برای ملت ایران

وی با اشاره به اینکه تحریم‌ها برای ملت ایران به فرصت تبدیل شده اظهار داشت: به صورت طبیعی وقتی به انسان فشار وارد می‌شود در مقابله با آن فشار تصمیم می‌گیرد و کارها را به نحو بهتری انجام می‌دهد.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با تاکید بر اینکه اعمال تحریم‌ها نمی‌تواند موجب عقب‌نشینی ملت ایران شود، گفت:‌ دیگران،‌ بیگانگان و غرب بدانند و مطمئن باشند که ابزار تحریم نمی‌تواند موجبات عقب‌نشینی ایران را فراهم کند و با عنایت خداوند و کمک امام زمان (عج) تحریم‌ها را به فرصت تبدیل می‌کنیم.

وی ادامه داد: البته این تحریم ها عوارضی هم دارد ولی ملت ما با تحمل این عوارض راه را برای شکوفایی و پیشرفت هر چه بیشتر ایران فراهم می‌کنند.

*اعمال تحریم‌ها ایران را از رسیدن به اهداف اصلی خود باز نمی دارد

آیت الله یزدی تصریح کرد: اعمال تحریم‌ها ایران را از رسیدن به اهداف اصلی خود باز نمی دارد و اقشار مختلف مردم در مواقعی که پایه‌های اصلی نظام مورد هدف دشمنان بوده حضور داشته اند و از نظام حمایت کرد‌ه‌اند.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری تاکید کرد: باید از فرصت ایجاد شده در ماه مبارک رمضان استفاده کنیم و مطالب را برای اقشار مختلف مردم توضیح بدهیم که مقاومت آنان آثار و نتایج درخشانی خواهد داشت.

وی اختلاف نظر میان مسئولان را طبیعی  دانست و ادامه داد: باید نشست، بحث و گفتگوهایی میان مسئولان انجام شود تا آنان به توافق برسند که این اختلاف نظر‌ها آثار سوئی نداشته باشد البته این نشست‌ها شروع شده است.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری ادامه داد:‌ هنگامی که من مسئولیت داشتم جلساتی میان سران قوا برگزار می‌شد، وقتی جلساتی را که امروز برگزار می شود می‌بینم متوجه می‌شوم که سران سه قوه عزم جدی در این راستا دارند.

*خداوند اجازه آسیب رسیدن به این حاکمیت و انقلاب را نمی دهد

آیت الله یزدی تاکید کرد:‌ ما باید به عوامل توفیق و نقاط مثبت انقلاب تکیه کنیم و خداوند نیز اجازه نمی‌دهد که این حاکمیت مطابق با اسلام آسیب ببیند.

وی آثار بیداری اسلامی را در دنیا خوب توصیف کرد و ادامه داد: مردم کشورهایی همچون مصر و لیبی و … موفق شدند که انقلاب‌های خود را به نتیجه برسانند و نظام مردمی را حاکم کنند.

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری افزود: اما مردم این کشورها باید آگاه باشند که اروپا و آمریکا در صدد هستند که از حاکمان بعدی این کشورها استفاده کنند، البته در زمان انقلاب ایران نیز این خیال را در ذهن می پروراندند اما موفق نشدند.

*مردم کشور های منطقه مراقب باشند کلاه بر سر آنان نرود

آیت الله یزدی ادامه داد: مطمئنا مردم این کشورها بیدار هستند و مقام معظم رهبری نیز گاهی تذکراتی را می‌دهند و مردم این کشورها را راهنمایی می‌کنند که مراقب باشند کلاه برسر آنان نرود.

*موفقیت‌های جمهوری اسلامی یکی از عوامل بیداری اسلامی است

وی بیداری اسلامی را غیرقابل انکار خواند و گفت:‌ موفقیت‌های جمهوری اسلامی ایران یکی از عوامل ایجاد بیداری اسلامی در منطقه بوده است.

*پایه‌های سیستم حاکمیتی عربستان متزلزل شده است

نایب رئیس اول مجلس خبرگان رهبری با اشاره به رفتار ناجوانمردانه عربستان با مردم این کشور گفت: عربستان با حمله تروریستی به عالمی که مورد علاقه مردم شرق عربستان است و زخمی و شهید کردن مردم این کشور کار بسیار زشتی و بدی انجام داده البته پایه‌های سیستم حاکمیتی عربستان متزلزل شده است.

*آمریکا به دنبال جایگزین جدید برای تامین منافعش باشد

آیت الله یزدی ادامه داد: آمریکایی‌ها اقرار کرده‌اند که آل سعود دیگر نمی‌تواند در عربستان بماند و آنان باید به فکر یک جایگزین جدید باشند تا منافع‌شان تامین شود.

*جبهه استکبار بداند حاکمیت الهی به همه نقاط بشری می رسد

وی ادامه داد:  افرادی که وابسته به غرب و جبهه استکبار هستند بدانند که دست و پازدن در برابر بیداری مردم موجب تشدید بیداری‌ها می‌شود و مطمئنا حاکمیت الهی به همه نقاط بشری می‌رسد. /س۳


باشگاه خبرنگاران

نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید. نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.