جنجالی‌ترین کنگره گروهک کومله فردا برگزار می‌شود

با توجه به شواهد و قرائن موجود، به نظر می رسد که این کنگره، یکی از چالش برانگیزترین کنگره های کومله باشد. عملکرد ضعیف کمیته مرکزی و رهبر کومله، یکی از انتقادهای بزرگ و حاشیه ساز اعضای حاضر در کنگره خواهد بود.

بولتن نیوز: کنگره ۱۵ کومله سازمان کردستان حزب کمونیست ایران یا همان کومله علیزاده، از صبح روز جمعه ۶ مرداد ماه امسال، ساعت ۹ صبح به وقت اربیل عراق، به مدت ۳ روز کاری برگزار می شود.

این کنگره که در داخل و خارج عراق و همچنین اروپا برپا می شود، با حضور اعضای کمیته مرکزی کومله، پیشمرگان کومله و اعضای حزب کمونیست ایران و اعضای تشکیلات مخفی داخل کردستان ایران برگزار می گردد.

ابراهیم علیزاده

تشکیلات مخفی و اعضای داخل خاک ایران و اعضای دیگری که بنا به دلایلی نتوانند در کنگره بصورت حضوری شرکت کنند، از طریق اینترنت، و ارتباط تصویری در کنگره حضور خواهند داشت.

کنگره های کومله هر ۲ سال یکبار در اردوگاه زرگویز، مقر کمیته مرکزی و پیشمرگان کومله برگزار می شود. کنگره ۱۴ کومله نیز مرداد ماه سال ۱۳۸۹ در چنین روزی برگزار شد.

در اولین روز کنگره که مصادف با روز جمعه است، اعلام رسمیت کنگره و برگزاری انتخابات برای انتخاب هیات رئیسه دائم مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

اعضای هئیت رئیسه دائم، متشکل از سه نفر است که هم می توانند عضو عادی حزب کمونیست ایران و کومله باشند و هم عضو کمیته مرکزی کومله و یا حزب کمونیست ایران باشند.

پس از بررسی اعتبارنامه نمایندگان حاضر، چه نمایندگان شمال عراق و چه نمایندگان اروپا و آمریکا، و بعد از رأی گیری، کنگره تصمیم می گیرد که افراد حائز اکثریت آرا در تصمیم گیری ها دخالت داشته باشند یا نداشته باشند.

بنا بر گزارش رسیده به خبرنگار ما، در روز دوم کنگره، گزارش «سیاسی ـ تشکیلاتی» کمیته مرکزی کومله توسط رهبر کومله، ابراهیم علیزاده، خوانده می شود. پس از آن نیز، نمایندگان حاضر در جلسه اقدام به بحث و بررسی و ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص این گزارش خواهند پرداخت.

با توجه به شواهد و قرائن موجود، به نظر می رسد که این کنگره، یکی از چالش برانگیزترین کنگره های کومله باشد. عملکرد ضعیف کمیته مرکزی و رهبر کومله، یکی از انتقادهای بزرگ و حاشیه ساز اعضای حاضر در کنگره خواهد بود.

کنگره در پایان این جلسه، قرارها، قطعنامه ها و مصوبات تهیه شده و پیشنهادی از سوی اعضاء را به بحث و بررسی می گذارد و در نهایت نیز در زمینه تصویب یا رد این قرارها و قطعنامه ها در کنگره تصمیم گیری خواهد شد.

آخرین روز کنگره نیز به ثبت نام از داوطلبین عضویت در کمیته مرکزی کومله و انتخابات کمیته مرکزی کومله و اعضای جدید کمیته مرکزی کنگره ۱۵ کومله تا کنگره ۱۶ اختصاص دارد.

اخبار و گزارش های تکمیلی در این خصوص متعاقبا منتشر خواهد شد.


بولتن نیوز | bultannews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ