جندالله مسئول ربایش ۴۸ زائر ایرانی در سوریه

یکی از معارضان سوری به خبرگزاری فرانسه گفت که گروهک تروریستی موسوم به “جندالله” که پیش از این نیز عملیات‌هایی علیه شیعیان و علوی‌ها در سوریه انجام داده بود، مسئول ربایش ۴۸ زائر ایرانی در دمشق است.

العالم: یکی از معارضان سوری به خبرگزاری فرانسه گفت که گروهک تروریستی موسوم به “جندالله” که پیش از این نیز عملیات‌هایی علیه شیعیان و علوی‌ها در سوریه انجام داده بود، مسئول ربایش ۴۸ زائر ایرانی در دمشق است.

این معارض سوری که نامش ذکر نشده، خبر داد که شب گذشته نیز جسد چند فرد شیعه و علوی ربوده شده پیدا شده که توسط گروه جندالله به قتل رسیده اند.

روز گذشته منابع خبری از دمشق گزارش دادند که جسد ۱۵ نفر که چندی پیش ربوده شده بودند در محله “یلدا” کشف شده است.

معارض سوریه درباره جندالله گفت که این گروه تندرو با اظهارات مذهبی افراطی علیه شیعیان و علوی‌ها مشهور است.

وی افزود: جندالله برنامه‌های افراط گرایانه دینی و سلفی دارد و از تفکرات دموکراتیک و انقلابی فاصله دارد.

بنابراین گزارش، گروهک موسوم به جندالله در منطقه ریف دمشق در جنوب پایتخت سوریه و به طور ویژه در محله‌های یلدا، زینبیه، ببیلا و السبینه عملیات انجام می دهد.

این معارض سوری اذعان کرد که هم اکنون گروه‌های تندرو متعددی در سوریه تحت عنوان ارتش آزاد به فعالیت مشغول هستند.

فرماندهی این گروهک تروریستی با فردی به نام عبدالناصر شمیر است که پیش از این نیز علیه ایرانی‌ها در سوریه اقداماتی انجام داده بودند.

تلویزیون العربیه صبح امروز با پخش تصاویری از ۴۸ زائر ایرانی که در نزدیکی فرودگاه دمشق ربوده شدند، مدعی شد که این افراد جزء نیروهای نظامی ایران هستند.

شمیر در گفت‌وگوی تلفنی با العربیه خود را به عنوان فرمانده آزادگان معرفی کرد و مدعی شد که این افراد زائر نیستند بلکه عوامل اطلاعاتی ایران هستند.

معارض سوریه در واکنش به این اظهارات فرمانده گروهک جندالله به خبرگزاری فرانسه گفت: اگر این افراد نیروهای سپاه قدس بوده‌اند، پس چگونه بدون هیچ اسکورتی در مناطقی که افراد مسلح در آن حضور دارند حرکت می‌کردند.

تصاویر منتشر شده از این تروریست‌ها در رسانه‌های خبری نشان می‌دهد که این افراد پرچم‌های القاعده را برای خود انتخاب کنند.


عصر ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ