جنگ تازه برای تسخیر چشم کاربران

۱فروردین ۱۳،

گوگل مراقب باش!

فاوانیوز:
درخواست حق ثبت اختراع تازه سونی تحت عنوان HEAD-MOUNTED DISPLAY APPARATUS  نشان می دهد عینک سونی به خوبی در حال طی کردن مراحل تکاملی است.

سونی با ثبت اختراع تازه ، می خواهد عینک مخصوص شبیه آنچه گوگل در حال طراحی و ساخت است را بسازد. پرونده ۱۴ نوامبر ۲۰۱۲ نشان می دهد شاید سونی در طراحی عینک تازه کمی از گوگل الهام گرفته باشد.

بر اساس اسناد منتشره ریال سونی به مدل عملی نزدیک شده و بر خلاف مدل گوگل(HMDs)، عینک خود را برای هر دو چشم در نظر گرفته است.

این اولین درخواست ثبت اختراع از سوی سونی نیست. در تابستان ۲۰۱۲ نیز یکبار دیگر مدلی شبیه آنچه در فیلم های علمی تخیلی است، ارائه داده بود.

عینک مذکور دارای دو لنز بوده و البته بهم وصل نبودند و هر لنز یک نمایشگر داشت. دوربین و باطری نیز داشت و به خوبی کار می کرد(و البته بعنوان مدل مفهومی)

درخواست ثبت اختراع تازه، با قبلی فرق کرده و عملی تر شده است. روی یک عینک کلاسیک سوار شده و نمایشگر پشت شیشه ها جاسازی شده است. اطلاعاتی در مورد محتویات نمایشگر داده نشده است ولی باید دو بعدی باشد.

سونی برای عینک های دو بعدی و سه بعدی خود در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ نیز تلاشهایی کرده است.

با پذیرش رسمی این درخواست در ۲۱ مارس توسط سازمان ثبت اختراعات در امریکا، گوگل باید بداند که در این عرصه تنها نخواهد بود.

جنگ برای تسخیر چشمانتان تازه آغاز شده است!

بازار کاملا نو بوده و جا نه تنها برای سونی، بلکه برای سایر کمپانی های علاقمند نیز هست. گوگل گلس ویژگی همیشه وصل بودن را دارد.
سونی برای ۵۰ سال سخت افزار می سازد و با مدیر اجرایی تازه – کاژو هیرای – گام های خوبی را طی می کند.
 
 
منبع: خبر آنلاین از تک کرانچ

فاوا نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ