جنگ لفظی اولاند و مرکل؛ به آلمان ربطی ندارد تا برای بقیه اروپا تصمیم بگیرد

خبرگزاری آریا-بحران بدهی اروپا، مرکل و اولاند را به جنگ لفظی کشاند.
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری آریا، صدر اعظم آلمان و فرانسوا اولاند، نامزد سوسیالیست انتخابات ریاست جمهوری فرانسه بر سر چگونگی حل و فصل بحران بدهی اروپا وارد جنگ لفظی شدند.
به گزارش دیلی تلگراف، فرانسوا اولاند که به دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه راه یافته است، گفت:” به آلمان ربطی ندارد تا برای بقیه اروپا تصمیم بگیرد.”
دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه ششم ماه می برگزار می‌شود.
نامزد حزب سوسیالیست فرانسه تاکید کرد درصورتی‎که در انتخابات پیروز شود، پیمان ریاضت مالی را که رهبران ۲۵ کشور اروپایی با آن موافقت کرده‌اند تائید نمی‌کند مگر آن که این پیمان تدابیری را برای تحریک رشد اقتصادی در بر بگیرد.
آنگلا مرکل، صدر اعظم آلمان نیز در پاسخ به این اظهارات اولاند گفت : فرانسه نمی‌تواند پیمان مالی حوزه یورو را مورد بازنویسی قرار دهد.
مرکل پافشاری کرد:” این قرارداد برای مذاکرات جدید گشوده نیست.”
صدر اعظم آلمان افزود:” این پیمان مالی مورد مذاکراه قرار گرفته و رهبران ۲۵ دولت آن را امضا کرده و پرتغال و یونان نیز آن را تصویب کرده‌اند.”
مرکل ادامه داد:” پارلمان‌های سراسر اروپا درآستانه تصویب این پیمان هستند. ایرلند نیز قرار است در پایان ماه می درباره آن همه‌پرسی برگزار کند.”
مساله چگونگی حل و فصل بحران بدهی در منطقه یورو، سقوط دولت‌هایی را در سراسر اروپا موجب شده است. دولت رومانی نیز روز جمعه به دلیل کسب نکردن رای اعتماد پارلمان به خاطر فروش دارائی‌های دولتی؛ سقوط کرد.
دولت هلند نیز اوایل هفته جاری پس از به دست نیاوردن توافق لازم برای کاهش هزینه هایی که در قوانین جدید تعریف شده‎اند، سقوط کرد.

تلاش آلمان برای پنهان کردن حمایت خود از سارکوزی
این گزارش در حالی است که دولت آلمان در تلاش برای پنهان کردن حمایت خود از سارکوزی ، بر اعتماد در روابط دوجانبه با فرانسه ، در دولت بعدی این کشور تاکید کرد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، “استفن سیبرت”  سخنگوی “آنگلا مرکل” صدر اعظم آلمان، گفت، دولت این کشور با هر کس که رئیس جمهوری بعدی فرانسه شود روابط کاری خوب و قابل اعتمادی برقرار می کند.
سیبرت افزود، این روابط معتمدانه، ماهیت مشارکت خاص و دوستی فرانسه و آلمان را تشکیل می دهد.

در دور اول انتخابات ریاست جمهوری فرانسه که روز یکشنبه ۲۲ آوریل برگزار شد، اولاند نامزد حزب سوسیالیست از “نیکلا سارکوزی” پیشی گرفت.
نتایج نظر سنجی ها حاکی است، اولاند در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری فرانسه پیروز می شود.


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ