«جهانشهری‌ها» در جشنواره «عمار» شرکت کرد

۲۰م آذر ،

سینما پرس-گروه سینما/ «دکتر شهاب اسفندیاری» با مستند «جهانشهری‌ها» در سومین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرد. «جهانشهری‌ها» سریال مستندی است که این روزها ساعت ۱۹ از شبکه سوم سیما پخش می‌شود و از انسان‌های پاک و نورانی در سراسر کشورهای جهان می‌گوید.

به گزارش سینما پرس، به نقل از «عمارفیلم»، شهاب اسفندیاری؛ دانش‌آموخته مقطع دکترای مطالعات فرهنگی دانشگاه ناتینگهام انگلستان است و به‌تازگی تحصیلش را به پایان رسانده و به ایران بازگشته است. او اکنون عضو هیئت علمی دانشگاه هنر است. اسفندیاری در «جهانشهری‌ها» به مضامینی همچون «شالوده‌شکنی افسانۀ ‘ملت’»، «قداست‌زدایی از تفاخرهای نژادپرستانه»، «به‌تصویرکشیدن تجدید حیات اسلام در دنیای معاصر» و «افسون‌زدایی از ‘غرب’» می‌پردازد.
«جهانشهری‌ها» مستندی ۱۴ قسمتی است، که پخش آن از شبکه سوم سیما، از نهم آذرماه آغاز شده است. اسفندیاری دربارهٔ چگونگی ساخت این مستند در پایگاه اینترنتی خودش نوشته است: هرگز گمان نمی‌بردم پروژه تولید یک مستند برای مرکز الزهرا(سلام‌الله‌علیها) «ناتینگهام» دو سال به طول بیانجامد، از قلب «لندن» بگذرد و پس از سرک کشیدن به روستاهای «ولز» و دهات «اسکاتلند»، سر از زاغه‌نشین‌های «هاوانا(کوبا)» و کوهستان‌های «مچوپیچو(پرو)» درآورد.
این مستند به‌ صورت اپیزودیک ساخته شده و در عین اینکه قسمت‌های مختلف آن، ترکیب واحدی را تشکیل می‌دهند، هرکدام موضوع مستقلی نیز دارند. اسفندیاری با چهار قسمت از این مجموعه مستند در سومین جشنواره مردمی فیلم عمار شرکت کرده است.

انتهای خبر / شبکه خبری سینمای ایران/ کد خبر ۳۸۹۸۰


شبکه خبری سینمای ایران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ