جهانگرد از دستور رئیس جمهور برای تهیه برنامه جامع IT خبرداد

گرد آوری توسط گروه فن آوری اطلاعات پایگاه اینترنتی خبری ممتاز نیوز

رئیس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی با اشاره به دستور رئیس‌جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات گفت: رئیس‌جمهور انتظار دارد که IT در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال،‌ بهبود کیفیت زندگی و افزایش بهره‌وری نقش مؤثری داشته باشد.
 
 
نصرالله جهانگرد در نشست تخصصی کمیته ملی جامعه اطلاعاتی اظهار داشت: فناوری اطلاعات عاملی موثر در بهبود کیفیت زندگی، تحول اقتصادی و افزایش بهره وری محسوب می‌شود.
 
وی ادامه داد: با توجه به اعتقاد و توجه دولت به این حوزه، ‌با داشتن برنامه‌ای منسجم و حساب شده، ‌می‌توان به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کرد.
 
معاون وزیر ارتباطات با اشاره به دستور رئیس جمهور مبنی بر تهیه برنامه جامع فناوری اطلاعات تصریح کرد: رئیس جمهور از فناوری اطلاعات انتظاراتی دارد که در حوزه‌های مختلف نظیر اشتغال زایی،‌ بهبود کیفیت زندگی مردم و افزایش بهره‌وری نقش موثری داشته باشد.
 
وی با بیان این مطلب که باید از دستاوردهای مشترک میان دستگاه‌ها استفاده کنیم گفت: استفاده از تجربیات و امکانات بخش‌ها و دستگاه‌های مختلف سبب می‌شود تا فعالیت‌های جزیره‌ای بوجود نیاید.
 
جهانگرد با بیان این مطلب که بیشتر تلاش‌ها در دستگاه‌های مختلف به خدمت رسانی رسیده است ادامه داد: به منظور افزایش بهره‌وری باید با یکپارچگی و هم‌افزایی  فعالیت‌ها، ‌از انجام فعالیت‌های موازی جلوگیری کنیم.
 
وی با اشاره به برگزاری اجلاس WSIS خاطرنشان کرد: باید گزارش‌های خوبی از فعالیت‌های صورت گرفته انجام شده در سال‌های اخیر توسط دستگاه‌ها آماده شود تا در این اجلاس ارائه شود.
 
رئیس کمیته ملی جامعه اطلاعاتی ادامه داد: باید تلاش ها در حوزه WSIS دوسویه باشد تا علاوه بر مشارکت در تدوین برنامه های بین المللی، از برنامه ها و دستاوردهای سازنده موجود در این اجلاس، در برنامه ریزی های کشور استفاده کنیم.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *