جهانگیری: سرمایه‌هایی در اختیار بخش خصوصی است که می‌تواند اشتغال‌زایی به همراه داشته باشد/ضرورت صیانت از مشاغل موجود

مرداد ۱۴۰۰

تشکیل اولین جلسه شورای‌عالی اشتغال در دولت یازدهم/

معاون اول رییس جمهور گفت: بخش خصوصی نیازمند حمایت است و دبیرخانه شورای عالی اشتغال باید این طرح‌ها را شناسایی کند تا با حمایتی که دولت از بخش خصوصی به عمل می آورد بتوان به اشتغال‌زایی و فضای کسب و کار کشور رونق بخشید.

به گزارش حوزه دولت باشگاه خبرنگاران؛ اولین جلسه شورای عالی اشتغال در دولت یازدهم عصر امروز (دوشنبه) به ریاست اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوربرگزار شد.

معاون اول رییس جمهور در این جلسه با اشاره به گزارش مرکز آمار ایران در خصوص آخرین وضعیت اشتغال کشور گفت: این آمارها می تواند تحلیل روشنی از وضعیت اشتغال کشور را به همراه داشته و منجر به سیاستگذاری و تصمیم‌گیری برای کاهش بیکاری و ایجاد فرصت های شغلی شود.

جهانگیری افزود: شورای عالی اشتغال باید صیانت از مشاغل موجود را در اولویت سیاست‌های خود قرار دهد و مانع از بروز بیکاری در کشور شود و در کنار آن به ایجاد فرصتهای شغلی تازه نیز بپردازد.

وی با بیان اینکه طرح‌ها و سرمایه‌هایی در اختیار بخش خصوصی کشور قرار دارد که می تواند اشتغالزایی را به همراه داشته باشد، افزود: بخش خصوصی نیازمند حمایت است و دبیرخانه شورایعالی اشتغال باید این طرح‌ها را شناسایی کند تا با حمایتی که دولت از بخش خصوصی به عمل می آورد بتوان به اشتغال‌زایی و فضای کسب و کار کشور رونق بخشید.

معاون اول رییس جمهور همچنین با اشاره به مشکلات بعضی واحدهای تولیدی و صنعتی که به دلایلی بخشی از نیروهای کار خود را تعدیل کرده‌اند گفت: فعال شدن ظرفیت این واحدهای تولیدی نیازمند اتخاذ تدابیر و یافتن راهکارهایی است که باید از طریق گفتگو با مدیران این واحدها نسبت به رفع موانع پیش روی آنها و بازگشت کارگران و کارکنان آنها اقدام کنیم.

جهانگیری همچنین با اشاره به مشکلات اشتغال زنان سرپرست خانوار و ضرورت توجه به وضعیت معیشتی این خانواده ها، بر لزوم توجه به این قشر و اولویت دادن به اشتغالزایی برای آنها تاکید کرد.

در این جلسه که وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی، بهداشت، ‌درمان و آموزش پزشکی، سرپرست وزارت آموزش و پرورش و معاون برنامه ریزی و نظارت راهبردی رییس جمهور نیز حضور داشتند گزارشی از وظایف و ماموریت‌های شورای عالی اشتغال و تکالیف موجود در قانون برنامه پنجم توسعه ارائه شد.

در این نشست همچنین رییس مرکز آمار ایران گزارشی از آخرین وضعیت اشتغال و بیکاری و سیمای بازار کار کشور ارائه کرد.

رفع مشکل بیکاری و ایجاد فرصت‌های شغلی تازه از موضوعاتی بود که در این جلسه مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و راهکارها و دیدگاه‌های کارشناسی متعددی برای برون رفت از وضعیت فعلی و کاهش نرخ بیکاری در کشور مطرح شد.

انتهای پیام/


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *