جوان‌ها غافلگیرمان کردند

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

رامبد صدیف عضو شورای سیاستگذاری هفتمین جشنواره موسیقی جوان:

حجم آثار رسیده به هفتمین جشنواره موسیقی جوان همه اعضای شورای سیاست گذاری را غافلگیر کرد و به جرات می توان گفت موسیقی ما به نسبت دهه های قبل حرکتی سعودی داشته و روز به روز در حال پیشرفت است.

به گزارش هنرآنلاین به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره موسیقی جوان، رامبد صدیف عضو شورای سیاست گذاری ، دربارهٔ هفتمین جشنواره موسیقی جوان گفت: از حجم آثار رسیده به هفتمین جشنواره موسیقی جوان همه ما اعضای شورای سیاست گذاری غافلگیر شدیم که البته چنین اتفاقی جای خوشحالی دارد. به جرات می توانم بگویم موسیقی ما به نسبت دهه های قبل حرکتی صعودی دارد و روز به روز در حال پیشرفت است.

این استاد آواز ایرانی و عضو شورای سایستگذاری جشنواره موسیقی جوان گفت: در رشته هایی مانند آواز، تار، سنتور و سه تار وضعیت بسیار امیدوار کننده ای را در جشنواره شاهد بودیم و این حضور گسترده جوانان در چنین جشنواره ای هم مایه امید برای آینده موسیقی و هم نشان دهنده حرکت جدی موسیقی ما در میان نسل امروز است.

وی همچنین عنوان کرد: برگزاری جشنواره برای کشف استعدادهای جوان موسیقی کشورمان از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ این در حالی است که انگیزه ای قوی را در میان همین هنرجویان ایجاد می کند تا کارشان را جدی تر دنبال کنند و تمام سعی شان را برای ارائه بهترین اجرا و معرفی خودشان به کار بگیرند.

رامبد صدیف ادامه داد: حضور اساتید موسیقی کشورمان در شورای سیاستگذاری جشنواره موسیقی جوان نشان می دهد که خود اساتید نیز نگاه ویژه ای به نسل جوان و اهمیت فعالیت این جوان ها قائل می باشند. البته ناگفته نماند که حضور چنین ترکیبی از اساتید برای خود هنرجویان نیز سبب انگیزه ای مضاعف شده تا امید و روحیه قوی تری برای دیده شدن داشته باشند.

این خواننده پیشکسوت افزود: تمام اشکال موسیقی برای جامعه لازم است اما آنچه از آن به عنوان موسیقی کلاسیک ایرانی یاد می گردد نیازمند توجه و حمایت است. به خصوص در آواز کلاسیک ایرانی باید تلاش کنیم تا از حالت مطربی یا زجه مویه خارج بیاییم و شکل صحیح آن دوباره به اجرا در آید. چنین جشنواره ای قطعا می تواند با معیارهایش، در آینده مسیر موسیقی کلاسیک ایرانی را به درستی تعیین کند.

وی عنوان کرد: باید برای نسل جوان امروزمان برنامه ریزی کنیم و آنها را دریابیم. ما نسل با استعدادی داریم که باید حداقل ها را برای آنها فراهم کنیم تا رشد و حرکت کنند و این وظیفه هنرمندان و به خصوص مسئولان است.

هفتمین جشنواره موسیقی جوان به دبیری هومان اسعدی از ۲۲ تا ۲۵ شهریورماه در تالار رودکی برگزار می گردد همچنین این جشنواره ۲۷ شهریورماه با معرفی برگزیدگان در تالار وحدت به کار خود پایان می دهد.

پایان پیام/۴۶
 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ