جوجه‌ریزی پنج میلیون قطعه افزایش یافت

جوجه‌ریزی پنج میلیون قطعه افزایش یافت

میزان جوجه‌ریزی در شهریورماه نسبت به ماه گذشته پنج میلیون قطعه افزایش داشته و به حدود ۹۵ میلیون قطعه رسیده است.

رئیس هیئت مدیره پرورش‌دهندگان مرغ کشور در گفتگو با خبرنگار ایانا با اعلام این مطلب گفت: میزان جوجه‌ریزی در شهریورماه پنج میلیون قطعه افزایش داشته و به رقمی حدود ۹۵ میلیون قطعه در ماه رسیده است.

محمد یوسفی افزود: افزایش میزان تولید جوجه یک‌روزه در چند ماه گذشته میزان تولید مرغ را افزایش و قیمت آن را کاهش داده است.

وی خاطرنشان کرد: نرخ جوجه یک‌روزه با کاهشی که داشته، هم‌اکنون به قیمت ۲۵۰ الی ۵۵۰ تومان فروخته می‌شود که نسبت به گذشته کاهش قابل ملاحظه‌ای داشته است.

یوسفی ادامه داد: در صورتی که این روند قیمتی ادامه داشته باشد، تولید مرغ و به‌دنبال آن میزان خرید جوجه یک‌روزه کاهش می‌یابد.

وی با بیان اینکه قیمت نهاده‌ها در بازار اختلاف ۲۰۰ تومانی با قیمت صنعت، معدن و تجارت دارد، تصریح کرد: قیمت دولتی نهاده‌ها که در قبال تحویل مرغ داده می‌شود، ۶۰۰ تومان است. در حالی که بازار آزاد نهاده‌ها را به قیمت ۸۰۰ تومان درب مرغداری تحویل می‌دهد.

فعال بخش خصوصی در پایان یادآور شد: ذخیره‌سازی مرغ شروع شده است و با جمع‌آوری از مرغداری‌ها به امور دام تحویل داده می‌شود تا مشکلی درباره تأمین مرغ در زمستان که میزان مصرف افزایش می‌یابد، نداشته باشیم./

 

خبرنگار: ابراهیم نژادرفیعی

N-910710-02

تشکل ها

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ