"جورجیا" اولین نخست وزیر زن ایتالیا می‌شود؟

رهبر جناح راستگرای ایتالیا موسوم به حزب “برادران ایتالیا” در بحبوحه موج به راه افتاده اخیر هرج و مرج سیاسی در این کشور، به عنوان گزینه نخست‌وزیری بعدی این کشور در نظر گرفته شده است.

"جورجیا" اولین نخست وزیر زن ایتالیا می‌شود؟

به گزارش ممتاز نیوز، به نقل از خبرگزاری فرانسه، “جورجیا ملونی”، از چهره‌های جنجالی راستگرای عرصه سیاست ایتالیا در حزبی که نوه بنیتو موسولینی به عنوان عضو شورای شهر رم در آن مشغول به کار است، در آستانه برگزاری یک انتخابات زودهنگام احتمالی، در نظرسنجی‌ها به عنوان بخت اول رسیدن به نخست وزیری ایتالیا پیشتاز است.

خانم ملونی ۴۵ ساله پس از استعفای ماریو دراگی، نخست وزیر فعلی ایتالیا که توسط ماتارلا، رئیس جمهور ایتالیا رد شد، خواستار برگزاری انتخابات به صورت فوری در ایتالیا شده است.

ملونی که یک وزیر کابینه دولت سابق ایتالیا است، زمانی که زیر نظر سیلویو برلوسکنی خدمت می‌کرد، جوان ترین وزیر تاریخ ایتالیا شد.

سقوط برلوسکنی به همراه از قدرت کنار رفتن رقبای راست افراطی در حزب “لیگ ایتالیا” سبب شد حزب راستگرای “برادران ایتالیا” و همچنین دموکراتهای متعلق به دراگی با جهش در محبوبیت‌شان مواجه شوند.

ملونی از ارائه مشوق‌های مالی به زوج‌ها برای داشتن فرزندان بیشتر و کاستن از وابستگی ایتالیا به نیروی کار مهاجر حمایت می‌کند.

طبق نتایج نظرسنجی‌های جدید ملونی که در انتخابات سراسری ۲۰۱۸ میزان چهار درصد رای کسب کرده بود اکنون از رای ۲۲ درصدی برخوردار بوده و مطمئناً مخاطبان خود را پیدا کرده است.

با این حال، بزرگترین مانع بر سر راه او مخالفت برلوسکنی و ماتئو سالوینی، رهبر حزب لیگ ایتالیا با برگزاری انتخابات است.

ملونی، اتحادیه اروپا را یک “شکست” توصیف کرده و به طور سنتی موضع ملایمی را در قبال روسیه اتخاذ کرده است، هرچند که از زمان حمله به اوکراین در اواخر فوریه، این موضع معکوس شده است.

با این حال اقدام اخیر حزب موسوم به “جنبش پنج ستاره” متحد پوپولیست دراگی در خودداری از حمایت از یک لایحه مورد پشتیبانی دولتش او را در خصوص سنجیدن گزینه‌هایش به تکاپو انداخته است.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ