جگوار و سوپر اسپرت هایبریدی

یک خودروی شگفت انگیز دیگر از جگوار در راه است. سوپر اسپرتی دوگانه با موتور ۴ سیلندر ۱٫۶ لیتری که می تواند خودروهای بزرگتر و پر حجم تر از خود را شرمنده کند و در عین حال توقعات دوست داران محیط زیست را نیز با آلودگی و مصرف سوخت پایین خود برآورده نماید.

Jaguar C-X75 hybrid supercar

Jaguar C-X75 hybrid supercar

مجله اتوکار انگلستان اعلام کرد که جگوار ساخت این خودروی فوق العاده را از ماه مه شروع خواهد کرد. جگوار فعلا نام C-X75 را روی این خودرو گذاشته است. در اصل C-X75 یک خودروی مفهومی بود که در نمایشگاه پاریس ۲۰۱۰ رونمایی شده بود. اما در نمونه کانسپت، یک موتور توربینی با سوخت دیزل بجای موتور پیستونی فعلی قرار گرفته بود.

Jaguar C-X75 hybrid supercar

Jaguar C-X75 hybrid

جگوار C-X75 باید صفر تا صد را در کمتر از سه ثانیه بپیماید. موتور چهار سیلندر کوچک آن تنها ۱٫۶ لیتر حجم دارد اما هم مجهز به سوپر شارژر و هم توربوشارژر است. این موتور می تواند تا ۱۰ هزار دور بر دقیقه کار کند. در سوی دیگر دو موتور الکتریکی روی جفت محورهای جلو و عقب نیز قرار می گیرند.این موتورهای ۲۰۰ کیلوگرمی، با آب خنک می شوند. مجموعه موتور قادر است ۵۰۰ اسب بخار نیرو تولید نماید.

Jaguar C-X75 hybrid supercar

Jaguar C-X75 hybrid

باتری ها به تنهایی قادرند تنها تا ۶۰ کیلومتر بر ساعت را ارائه کنند و البته آنقدر قوی هستند که بدون نیاز به موتور بنزینی، شتاب ۶ ثانیه ای را هم به ارمغان آورند. اما زمانیکه موتور بنزینی به کار بیافتد، رسیدن به سرعت ۳۲۲ کیلومتر بر ساعت نیز در دسترس خواهد بود.

Jaguar C-X75 hybrid supercar

Jaguar C-X75 hybrid

بدنه و شاسی این اتومبیل با همکاری تیم فرمول یک ویلیامز و از جنس فیبرکربن ساخته می شود. فعلا جگوار در حال کار روی نمونه اولیه C-X75 می باشد و قرار است در نهایت ۲۵۰ دستگاه از این خودرو را با قیمتی حدود ۷۸۰ تا یک میلیون یورو به فروش برساند.

جگوار تولید محدود سوپراسپرت هیبریدی

فیسبوک


مجله پدال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *