جگوار f-type در راه پاریس

جگوار قرار است مدل استثنائی خود را در نمایشگاه پاریس رونمایی کند. f-type نام این نسخه است که در کلاس رودستر و همچنین کوپه عرضه خواهد شد. برای این خودرو سه موتور سوپر شارژر بنزینی در نظر گرفته شده است که می توان به دو موتور v8 و v6s اشاره کرد.

تصویر رندر شده جگوار F-Type رودستر

تصویر رندر شده جگوار F-Type رودستر

موتور v6s دارای حجم ۳ لیتر می باشد که دو گونه ۳۴۰ و ۳۸۰ اسب بخاری دارد. اما v8 که حجم آن ۵ لیتر است و فعلا قدرت آن مشخص نشده است اما دور از انتظار نیست که قدرت آن بیش از ۵۰۰ اسب بخار باشد. تمام مدل های این خودرو دارای گبریکس ۸ سرعته اتوماتیک هستند.

تصویر رندر شده جگوار F-Type رودستر

تصویر رندر شده جگوار F-Type رودستر

برخلاف مدلهای اخیر جگوار، این شرکت در f-type بیشتر روی هندلینگ تمرکز کرده تا لوکس بودن خودرو. همچنین جگوار ادعا کرده است که شتاب صفر تا صد این خودرو کمتر از پنج ثانیه و حداکثر سرعت آن بیش از ۳۰۰ کیلومتر بر ساعت است.

بدنه و شاسی این خودرو کاملا از آلومینیوم ساخته شده است که به کارایی زیاد و وزن کم این خودرو اشاره می کند.

آدریان هال مارک عضو هیت مدیره جگوار گفت:پرده برداری از f-type در پاریس واقعا یک روز تاریخی برای جگوار خواهد بود. وی گفت:مدل کوپه این خودرو در حال طراحی است که خبر خوبی برای دوستداران خودرو های کوپه است. ما می خواهیم فناوری و طراحی مهندسی خودرو های اسپرت را به جهان نشان دهیم. همچنین هال مارک در آخر کلام خود گفت با مدل v8 آستون مارتین را زیر پا خواهیم گذاشت! همچنین رقیب سرسخت دیگر این خودرو پورشه ۱ است.

جرئیات دیگر این خودرو در ۲۷ سپتامبر بدست خواهد آمد.

مترجم: سید علیرضا سیادتی

جگوار ۲۰۲۱ تیزر رودستر کابریولت

فیسبوک


مجله پدال

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ