حاشیه سود واردات بنز به ایران چقدر است؟

حاشیه سود واردات بنز به ایران چقدر است؟

عصر خودرو : آشفته بازار خودروهای وارداتی در ایران باعث شده تا واردکنندگان خودرو به کشورمان حاشیه سودهای عجیب و غریبی داشته باشند.

به نقل از ایسنا آمار گمرک ایران نشان می‌دهد که واردکنندگان خودروی مرسدس بنز به ایران از بابت واردات هر دستگاه خودرو به کشور تا ۶۰ درصد نیز سود می‌کنند. خودرو S500 که با حدود ۵۰۰ میلیون تومان قیمت، گران‌ترین خودروی بنز در بازار ایران محسوب می‌شود، در هنگام واردات به کشور و با احتساب پرداخت تعرفه ۱۳۰ درصدی، قیمتی معادل ۳۱۵ میلیون تومان دارد. به این ترتیب با محاسبه تفاوت قیمت خودروهای وارداتی با قیمت آن در بازار می‌توان به حاشیه سود حدود ۶۰ درصدی واردکننده این خودرو پی برد.

در مورد خودرو GLK 300 4MATIC نیز که با ۱۶۰ میلیون تومان قیمت یکی از خودروهای ارزان بنز در بازار ایران محسوب می‌شود، حاشیه سود واردکننده حدود ۲۵ درصد است.

پیشتر نیز گزارش‌های ایسنا نشان داده بود که واردکنندگان خودروهای کیا، هیوندای و پورشه حاشیه سودهای بین ۳۰ تا ۵۰ درصدی دارند.

در همین حال پیش‌بینی می‌شود با توجه به اختصاص ارز آزاد به واردکنندگان خودرو، حجم واردات خودرو به کشور طی ماههای آینده با کاهش مواجه شده و قیمت خودروهای وارداتی در بازار ایران افزایش یابد.

یکشنبه ۱ مرداد   ۹:۲۳


منبع:عصرخودرو

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ