حاشیه های خداحافظی سفیر ایران در ترکیه

۸فروردین به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

انتخاب: رسانه های ترکیه ای، مراسم خداحافظی سفیر ایران در ترکیه و سخنان او را توهین آمیز خوانده اند.

مطبوعات ترک‌زبان از برخورد “توهین‌آمیز” سفیر سابق ایران در آنکارا در جلسه با خبرنگاران گزارش داده‌اند.

پایگاه اینترنتی “مجله آلمانی – ترکیه‌ای”، از برخورد بهمن حسین‌پور سفیر ایران در آنکارا با خبرنگاران ترک انتقاد کرد و سخنان او را  بر خلاف اصول و آداب دیپلماتیک و آزادی مطبوعات خواند.

بر این اساس، بهمن حسین‌پور که مأموریتش در ترکیه به پایان رسیده، در جلسه تودیع با خبرنگاران با لحنی تهدیدآمیز از روزنامه‌نگاران خواسته که محتاطتر برخورد کنند.

به نوشته این پایگاه اینترنتی، بهمن حسین پور در این جلسه که روز اول فروردین در آنکارا برگزار شده، در واکنش به سئوالی در مورد موضع ایران در قبال سوریه، خبرنگار روزنامه “تودی زمان” را به انتشار یافتن خبرها نادرست متهم کرده و افزوده است: «ما به خوبی می‌دانیم شما از کجا خط می‌گیرید»
“مجله آلمانی – ترکیه‌ای” روزنامه یادشده را متعلق به یکی از کمپانی‌های رسانه‌ای بزرگ در ترکیه خوانده و واکنش سفیر ایران به پرسش خبرنگار را “توهین‌آمیز” ارزیابی کرده است.

خبرنگار “زمان امروز” در اعتراض به رفتار سفیر ایران، جلسه شام را ترک کرده است.

این مجله که به دولت ترکیه نزدیک است، به سبب بیان اظهارات “نادرست” در مورد مواضع ایران در سوریه، از سوی سفیر سابق به “تکرار مواضع دولت ترکیه” متهم شده است. ترکیه طی ماههای اخیر، مجری برنامه های غرب علیه یار و دوست دیرین خود “بشار اسد” شده است.

همچنین روزنامه “حریت” ترکیه نیز در مقاله‌ای به شرح ماجرا پرداخته است.


مجله اینترنتی برترین ها | پورتال خبری و سبک زندگی
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ