حجاب بانوی اول مصر مساله ساز شد + عکس

نجلاء علی محمود بانوی اول مصر و همسر محمد مرسی رئیس جمهوری تازه نفس این کشور با نوع پوشش خود تبدیل به سوژه رسانه های غربی شده است.

به گزارش سه نسل به نقل از خبرآنلاین ، برخی روسری بلند او را که با پوشاندن کامل سر و نیم تنه اش به نیم چادر می ماند را نماد زن مصری می دانند و این در حالی است که در برخی رسانه های غربی این نوع حجاب او را برای بانوی اول کشوری چون مصر تحقیر کننده می دانند. نویسنده مطلبی برای نشریه فارین پالیسی در نوشتاری کوتاه مقایسه بانوی اول مصر با بانوی اول کشورهای اروپایی چون فرانسه و یا بانوی رئیس جمهوری تازه انتخاب شده مکزیک را که در برخی رسانه های غربی انجام گرفته به شدت تقبیح می کند.

وی با انتشار عکسی که اخیرا از بانوی اول امروز مصر و همسر نخست آخرین پادشاه مصر ملک فاروق در اینترنت پخش شده و پوشش این دو را با هم مقایسه کرده است می نویسد: نجلا علی محمود زنی فعال و عضو حزب اخوان المسلمین است . او به عامه زنان در مصر بیشتر شباهت دارد تا همسر حسنی مبارک سوزان مبارک که سالها بانوی اول مصر بود و با ظاهر غربی پسند در مجامع بین المللی حاضر می شد.

نویسنده این مطلب در نهایت می نویسد:بانوی اول امروز مصر تاج بر سرش نمی گذارد،شما نیز او را با آنچه که در سرش می گذرد قضاوت کنید نه تاجی که بر سرش نیست.


جدیدترین مطالب تفریح و سرگرمی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ