حذف تداخل فرکانسی امارات در ابوموسی

معاون رگولاتوری با تصدیق ادله ایرانسل در خصوص چرائی ارسال پیامک‌ خوش‌آمدگویی به امارات در جزیره ابوموسی گفت: اخیراً در حال مذاکره با امارات هستیم تا برای حل مسائل فرکانسی پروتکل همکاری امضا کنیم.
حسن رضوانی در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: پیام خوش‌آمدگویی به امارات روز گذشته از شبکه‌ ایرانسل حذف شد.
معاون رگولاتوری افزود: این پیام را مشترکانی دریافت کرده‌ بودند که تنظیم شبکه اپراتور در گوشی‌های تلفن همراه آنها روی خودکار بوده است.
وی گفت: زمانی که سیگنال اپراتوری در نزدیکی مرز ضعیف می‌شود، گوشی از سیگنال‌های مجاور استفاده می‌کند و این موضوعی معمول در تمام مرزها است.
رضوانی توضیح داد: در این رابطه با برخی کشورهای همسایه از جمله آذربایجان پروتکل همکاری امضا کردیم که این مسائل را حل کنیم؛ زیرا هر یک از طرفین تمایل دارند که کشور دیگری در فضای فرکانسی آنها وارد نشود.
معاون رگولاتوری افزود: همچنین اخیراً نیز با کشور امارات در حال مذاکره هستیم تا برای حل مسائل فرکانسی پروتکل همکاری امضا کنیم و وارد فضای فرکانسی یکدیگر نشویم.
معاون رگولاتوری همچنین با تصدیق ادله ایرانسل در خصوص چرائی ارسال پیامک‌ خوش‌آمدگویی به امارات در جزیره ایرانی ابوموسی، گفت: این پیامک به دلیل رومینگ، از شبکه اماراتی ارسال شده است.

iTanalyze.ir

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ