حذف گزارش تخلفات تلویزیون از پایگاه اینترنتی شورای نظارت بر صداوسیما!

گردآوری شده توسط گروه وب گردی ممتاز نیوز

برغم بازتاب وسیع انتشار یافتن گزارش‌ تخلفات تلویزیون، هیچکدام از مدیران ارشد صداوسیما واکنشی به آن‌ نشان ندادند تا در نهایت، نایب رییس شورای نظارت بر صداوسیما گزارش اخیر این شورا درخصوص تخلفات شبکه‌های تلویزیونی در…

شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گزارش‌های منتشرشده‌ی خود دربارهٔ‌ی تخلفات شبکه‌های تلویزیونی در نیمه‌ی دوم سال ۹۲ را از روی پایگاه اینترنتی خود برداشت.

سایت شورای نظارت بر سازمان صداوسیما پس از اینکه در چند ماه اخیر گزارش‌هایی درخصوص عملکرد برنامه‌های نوروزی تلویزیون، وضعیت برنامه‌های کودک، عملکرد رادیو در حوزه موسیقی و همچنین سریال «کلاه پهلوی» منتشر کرده بود، در آخرین اقدام خود با انتشار یافتن گزارشی، تخلفات شبکه‌های تلویزیونی در حوزه حجاب، آرایش، موسیقی نامناسب و … را برشمرد که تعداد آنها در مجموع به ۳۳۲۳۸ مورد می‌رسید.

برغم بازتاب وسیع انتشار یافتن این گزارش‌ها در بین رسانه‌ها، هیچکدام از مدیران ارشد صداوسیما واکنشی به آن‌ نشان ندادند تا در نهایت، نایب رییس شورای نظارت بر سازمان صداوسیما گزارش اخیر این شورا درخصوص تخلفات شبکه‌های تلویزیونی در نیمه دوم سال ۹۲ را حاصل نتایج به دست آمده از نظرسنجی‌های مردمی بداند!

سید رمضان شجاعی کیاسری صبح یکشنبه در حاشیه مجلس در مصاحبه ای اعلام کرد، نظرات و دیدگاه‌های مردم شامل اشکالات و ایرادات یا تقدیر و تشکر در مورد عملکرد صدا و سیماست که دبیرخانه شورای نظارت این نظرات را اجماع و آن را چاپ کرده است.

صحبت‌های کیاسری دربارهٔ‌ی گزارش‌های شورای نظارت بر سازمان صداوسیما در حالی مطرح شد که در هیچکدام از گزارش‌های موجود روی پایگاه اینترنتی این شورا، مطلبی درخصوص نتایج به دست آمده از نظرسنجی مردمی مطرح نشده بود.
در شرایطی که مرکز تحقیقات سازمان صداوسیما چند سالی است که از انتشار یافتن نتایج نظرسنجی‌های مردمی درخصوص برنامه‌های رادیو و تلویزیونی سرباز می‌زند و برخلاف قبل نتایج این نظرسنجی‌ها رسانه‌ای نمی‌شود، انتشار یافتن گزارش‌هایی از این دست از سوی مرکزی غیروابسته به صداوسیما می‌تواند تاحدودی رسانه‌ها و مخاطبان را در جریان وضعیت کیفی برنامه‌های صداوسیما از منظر کارشناسی قرار دهد. اتفاقی که انتظار می‌رود همچنان از سوی شورای نظارت بر سازمان صداوسیما ادامه‌ یابد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ